Latvijas jaunajiem skeletonistiem izmaiņas noteikumos nākušas par labu

Lielākās izmaiņas vairumam skeletonistu nācās veikt pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, kas paredz, ka sportists kopā ar kamanām nedrīkst svērt vairāk par 120 kilogramiem. Tādējādi smagākajiem nācās nomest ķermeņa svaru vai veikt izmaiņas savā braucamajā. Treneris Dainis Dukurs jau atzinis, ka izmaiņas traucējot, jo kamanas vadīt grūtāk. Bet pie tā ir jāpierod, un tas ir tikai laika jautājums.

Junioru izlases treneris Gints Dzērve atzina, ka jaunajiem skeletonistiem pārmaiņas pat nākušas par labu – jāuztraucas ir tikai smagākajiem. “Lielākajai daļa sportistu tas ir nācis par labu,” piebilda treneris. Viņš atzina, ka rezultāti Kēnigszē pat pārsniedza viņa cerības, bet ar lielu rūgtumu viņš atceras Vinterbergas pirmo posmu, jo, viņaprāt, viena medaļa tika ''nekaunīgi nozagta''.

Jaunajie skeletonisti par noteikumu izmaiņāmInita Kresa - Katkovska

  Jau ziņots, ka Latvijas skeletoniste Endija Tērauda Kēnigszē trasē Vācijā izcīnīja uzvaru Eiropas kausa otrā posma sacensībās. Kritiena  dēļ vietu labāko trijniekā zaudēja Dārta Zunte, bet vīriešiem trešajā vietā nostabilizējās Krists Netlaus.

  22 gadus vecajai Tēraudai šī ir pirmā uzvara karjerā. Iepriekš viņa labāko rezultātu - ceturto vietu - sasniegusi janvārī Siguldā. Viņasprāt, jaunie noteikumi ir pašai labvēlīgi un progresu veicina arī tas, ka ir komandas biedrene, kas reizē ir arī konkurente trasē - Dārta Zunte brauc ar Endiju ļoti līdzīgi.

  “Sajūtas ir lieliskas. Savā ziņā noteikumi spēlē man par labu, jo līdz tam svars varēja būt lielāks. Tieši smagākajām sportistēm tas bija izdevīgāk. Es savukārt esmu ļoti viegla, līdz ar to sanāk, ka es esmu tagad tuvāk pārējām. Nedaudz savu lomu tas spēlē,” atzina Tērauda.

  Kēnigszē Dārtai Zuntei esot bijis jābūt uz pjedestāla, bet kritiens izjauca šīs cerības. Pati Dārta to komentē, ka pārāk riskējusi un nedaudz pietrūcis pieredzes. Zinot, ka viens no posmiem janvārī būs Siguldā, Dārta ar to saista cerības, jo pati jūtas komfortabli mājas trasē.

  Par elpošanu pakausī pieredzējušajiem skeletonistiem - tik skaļi vēl par to treneris Dzērve negribētu izteikties. Diezgan liela starpība ir starp mūsu labākajiem junioriem un pieaugušo līderiem. Gan pieredzes, gan arī pašu resursu ziņā.

  III Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles Lozannā notiks no 9. līdz 22. janvārim, un tajās startēs vairāk nekā 1100 jauno sportistu (vecumā no 15 līdz 18 gadiem) no 70 valstīm. Latvijas komandā iekļauti 30 ziemas sporta veidu pārstāvji, tostarp arī divi skeletonisti - Elvis Veinbergs un Annija Miļūne.

  Eiropas kausā, kas ir pēc spēka trešais līmenis aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa, paredzēti pieci posmi. No tiem ceturtais - janvārī - notiks Siguldā.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Skeletons
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti