Kamaniņbraucējs Bērziņš izcīna Latvijai pirmo zeltu Jaunatnes olimpiskajās spēlēs

Latvijas hokeja virslīga. Hk "Olimp" - HK "Liepāja"

Eiropas kausa posms skeletonā un bobslejā

Latviešu skeletonistiem Eiropas kausa posmā Siguldā medaļu birums

Latvijas skeletonistes Endija Tērauda un Dārta Zunte sestdien Siguldā notiekošajā Eiropas kausa ceturtajā posmā izcīnīja attiecīgi zelta un sudraba medaļas. Zelts arī vīriešu konkurencē - to izcīnīja Krists Netlaus, savukārt Mārtiņam Muižniekam nācās samierināties ar bronzu, liecina organizatoru informācija.

Tērauda pirmajā braucienā bija ātrākā, bet otrajā braucienā finišēja trešajā vietā, taču ar to izrādījās pietiekami, lai izcīnītu šajā sezonā jau otro zelta godalgu.

“Sajūtas ir neaprakstāmas – otrā uzvara šogad un pirmā Siguldā,” ļoti saviļņota bija Tērauda.

Tikmēr Zunte pirmajā braucienā bija trešajā pozīcijā, bet otrajā bija ātrākā, kas divu braucienu summā deva Dārtai otro vietu. Zunte no Tēraudas divu braucienu summā atpalika 0,31 sekundi.

Savukārt Loreta Lodziņa abos braucienos uzrādīja 16. jeb sliktāko laiku, divu braucienu summā atpaliekot no Tēraudas 11,25 sekundes.

Eiropas kausa kopvērtējuma līderpozīcijās ar 315 punktiem atrodas Lielbritānijas sportiste Amēlija Koltmena, otrajā pozīcijā ar 313 punktiem ir Tērauda, bet trijnieku noslēdz Hanna Stauba, kura iekrājusi 229 punktus. Zunte ar 220 punktiem ir ceturtajā pozīcijā.

Vīriešu konkurencē triumfēja Krists Netlaus, otrajā vietā atstājot krievu skeletonistu Vladislavu Semenovu, bet trešajā - tautieti Mārtiņu Muižnieku, kurš divu braucienu summā no līdera atpalika 1,08 sekundes.

Tikmēr debitants Valts Smilga ierindojās 18. pozīcijā, no Krista atpaliekot 5,03 sekundes. Kopumā vīru konkurencē finišēja 21 sportists.

Apmierināts par savu sniegumu bija Netlaus, paužot, ka vislielākais prieks par to, ka otrajā braucienā izdevies labot savu personisko rekordu. Krists gan atzina, ka bijušas kļūmītes.

Vīru konkurencē kopvērtējumā pirmais ar 326 punktiem ir vācietis Fēlikss Zaibels, otrais ar 283 punktiem ir itālis Amadeo Bagnis, bet trijnieku noslēdz Netlaus ar 278 punktiem. Muižniekam 77 punkti un 21. vieta, Veinbergs ar 74 punktiem ir 22. pozīcijā, bet Smilga ar 16 punktiem ir 41. vietā.

Eiropas kausā paredzēti pieci posmi. Eiropas kauss ir pēc spēka trešais līmenis aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa.