Dienvidkorejas skeletonisti nopietni apsver iespēju boikotēt PČ Sočos

Dienvidkorejas skeletonisti gatavi sekot Latvijas skeletona vienības piemēram un boikotēt pasaules čempionātu (PČ) skeletonā, kurš 2017. gada februārī paredzēts 2014. gada olimpisko spēļu mājvietā Sočos, ziņo aģentūra “Reuters”.

Tiesa gan, Dienvidkorejas bobsleja un skeletona federācijas (KBSF) paziņojumā norādīts, ka tas ir pagaidu lēmums, un galīgo lēmumu federācija pieņems 19. decembrī, kad Dienvidkorejā atgriezīsies valsts sportisti.

''Arī citas valstis ir paziņojušas, ka nepiedalīsies čempionātā. Īpaši skeletonisti. Latvija un citas valstis ir mūsu konkurenti, un viņi ir paziņojuši, ka nepiedalīsies,” “Reuters” citē KBSF ģenerālsekretāru Sungu Junteksu. Viņš piebildis: “Mēs domājam, ka nav nozīmes izcīnīt medaļas, ja nav mūsu konkurentu.”

Pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītājs Ričarda Maklarena otrā ziņojuma, kas tika publiskots pagājušajā nedēļā un liecina par Krievijas krāpšanos arī Soču ziemas olimpisko spēļu dopinga pārbaudēs, it īpaši skeletonā un bobslejā, boikotu Sočiem kā pasaules čempionāta norises vietai pieteica Latvijas skeletonisti.

Taču brāļi Martins un Tomass Dukuri nebūt nav vienīgie, kas, protestējot pret Krievijas pārkāpumiem, vēlas boikotēt Sočus. Tādu iespēju izskata arī ASV sportisti un arī 2014. gada olimpiskā čempione bobslejā Elizabete Jarnolda no Lielbritānijas. Viņas  pozīciju gatava atbalstīt arī Lielbritānijas Olimpiskā asociācija.

Sportisti uzsver, ka boikotē nevis pasaules čempionātu, bet gan tā izvēlēto norises vietu – Sočus. Ja čempionāts tiks pārcelts uz citu vietu, sportisti ir gatavi piedalīties. Jau izskanējuši pieņēmumi, ka gadījumā, ja Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija pieņems lēmumu pārcelt čempionātu, tas varētu risināties Vācijas trasē Kēnigszē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Skeletons
Sports
Jaunākie
Interesanti