Dainis Dukurs: Starptautiskās olimpiskās komitejas lēmumus ir taisnīgs, bet novēlots

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien Aleksandram Tretjakovam atņēma 2014. gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļu, kā rezultātā par čempionu drīzumā varētu kļūt latvietis Martins Dukurs. Savukārt viņa brālim Tomasam diskvalifikācija ļauj cerēt uz bronzas medaļu. Latvijas skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs SOK lēmumu dēvē par taisnīguma uzvaru, lai gan novēlotu.

„Ir šī sajūta, ka ir uzvarējusi taisnība,” teica treneris. „Patiesībā daudzi, ne tikai tie, kuriem varēja šis medaļu sadalījums mainīties, bet visa mūsu sporta veida sabiedrība gaidīja šo iznākumu, jo bija uzlikta šī tēma ļoti augstu, nāca šie rezultāti, nāca šie paziņojumi, likās, ka nekas tamlīdzīgs nenotiks, jo nebija tādas pārliecības, ka pietiks spēka SOK šo lēmumu pieņemt,” skaidro abu sportistu tēvs.

Dainis Dukurs Starptautiskās olimpiskās komitejas lēmumu dēvē par taisnīgu Zane Mače
„Vienā ziņā patīkami, ka ir šī taisnība uzvarējusi, bet, no otras puses skatoties, gribas teikt, ka medaļas ir jāizcīna tajā vietā, kur notiek šī sacensība,” norāda Dainis Dukurs. „Mēs tam bijām gatavi, bet atgriezāmies ar otro un ceturto vietu. Ja tā taisnība ir uzvarējusi, tad acīmredzot būs šī medaļu pārdale, bet tās sajūtas ir nozagtas, ja godīgi,” viņš piebilda.

Dainis Dukurs norāda, ka šis atgadījums varētu kalpot par mācību arī citiem, jo tika pierādīts, ka arī SOK var atņemt izcīnītās godalgas.

Par pašu medaļu pārdales procesu treneris vēl nav informēts un viņš nezina, kad vai kā tas varētu notikt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Skeletons
Sports
Jaunākie
Interesanti