Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

Pasaules kauss skeletonā. 1.brauciens vīriešiem. Pārraide no Siguldas

Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

Soču zelta medaļu pasniegšana

Pasaules kauss skeletonā. 2.brauciens vīriešiem

Brāļiem Dukuriem zelts un sudrabs Eiropas čempionātā. Uzvaras mirkļi

Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē sestdien Pasaules kausa astotā posma sacensības skeletonā, kuras vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts, triumfēja Martins Dukurs, tiekot jau pie 11. Eiropas čempiona titula un triumfējot arī Pasaules kausa kopvērtējumā. Otrajā vietā Tomass Dukurs, kurš šajā sezonā pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla.

Pirms sacensībām brāļu Dukuru treneris un tēvs Dainis Dukurs atklāja, ka sacensībām ir labvēlīgi apstākļi, un, pateicoties Siguldas bobsleja un skeletona trases darbiniekiem, ir labs ledus. Runājot par skeletona sacensībām, D. Dukurs norādīja, ka ir svarīgi, lai abi brāļi labi nobrauc abus braucienus, tad arī būs rezultāts. Taču konkurence ir ļoti spēcīga.

Intervija ar Daini Dukuru

Šosezon skeletona izlases treneru korpusu papildinājis austrietis Matiass Gūgenbergers, kurš pirms sacensībām slavēja Siguldu, norādot, ka šeit viegli strādāt, jo cilvēki mīl skeletonu. Viņš pauda, ka Latvijas izlase virzās uz saviem mērķiem, norādot, ka Siguldā var sagaidīt arī no Tomasa labus rezultātus.

Saruna ar Matiasu Gūgenbergeru

Martins pirms sacensībām atklāja, ka Siguldas trasē aizvadījis maz sacensību, tādēļ aizvadīti kontroltreniņi. Tomass pastāstīja, ka problēmas sagādājot 11.  un 13. virāža, bet ārzemniekiem galvassāpes sagādājot arī 15. virāža. Brāļi atklāja, ka Siguldas trasi pieveikt labi izdodas Krievijas un Korejas sportistiem, savukārt vāciešu sniegums neesot tik labs, kā varētu gaidīt.

Brāļi Dukuru dalās pieredzē pirms starta

Pirmais brauciens (pilns video)

Martins trasē devās ar desmito starta numuru. Starts bija labs - 4,56 sekundes, un braucienu viņš veica 50,15 sekundēs, kļūstot par labāko pirmajā braucienā. Pats Martins gan nebija īpaši apmierināts ar savu braucienu, kurā, lai arī mazas, tomēr bija kļūdas.

M. Dukura pirmais brauciens

Martins norādīja, ka diezgan nopietni piegājis šim startam un sakoncentrējies. Runājot par trasi, viņš pauda, ka ledus kvalitāte ir ļoti laba.

Martins ekspresintervijā pēc brauciena

Tomass uzrādīja starta laiku 4,67 sekundes. Trasi viņš veica 0,39 sekundes lēnāk par brāli.Tas Tomasu ierindoja trešajā pozīcijā.

Tomasa Dukura pirmais brauciens

Tomass norādīja, ka viņam padevies stipri viduvējs brauciens priekš mājas trases, un otro viņš centīsies nobraukt labāk. Tomass arī pauda, ka kļūdas pieļāvuši visi.

Tomass pauž viedokli pēc pirmā brauciena

Tomass otrajā braucienā uzrādīja starta laiku 4,55 sekundes, un otrais brauciens izdevās arī daudz ātrāks - 50,36 sekundes, kas divu braucienu summā deva laiku minūti un 40,90 sekundes. Divu braucienu summā Tomass bija par 0,25 sekundes ātrāks par olimpisko čempionu korejieti Sungbinu Juņu, kurš Siguldā palika trešajā vietā.

Tomass ar lielisku otro braucienu iebrauc sudraba godalgā

Martinam otrajā braucienā labāks starta laiks - 4,52 sekundes, bet braucienā uzrādīts trases rekords - 49,94 sekundes! Līdz ar to Martinam pārliecinošs zelts, bet brālim Tomasam sudrabs.

Martins uzstāda trases rekordu

“Vienkārši, protams, ka nebija,” pēc uzvaras izcīnīšanas LTV norādīja Martins, piebilstot, ka brāļi nopietni gatavojušies šīm sacensībām. Tomass piebilda, ka sacensības mājas trasē uzliek papildus atbildību un, iespējams, nevajadzīgu nervozitāti. Bet rezultāts ir ļoti labs.

Brāļi Dukuri pēc sacensībām

Brāļi jutuši lielo atbalstu, kas bijis patiešām neierasts. Ja parasti brāļiem pēc sacesnībām nepieciešams kāds enerģijas dzēriens, tad šoreiz bez tā varēja iztikt – enerģiju deva skatītāji. “Emocijas lija pāri malām,” tā Martins.

Iepriekš šajā sezonā Martins uzvarējis divos no septiņiem posmiem – Īglsā un Sanktmoricā. Viņa rēķinā arī trīs otrās vietas – divas Leikpleisidas posmos un viena Laplaņā. Tomasam Dukuram šosezon uz goda pjedestāla vēl nebija sanācis kāpt.

Pasaules kausa sezonu Martins noslēdza kā līderis, sakrājot 1665 punktus, un šī kļuva jau par devīto uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā viņa karjerā. Ar 1603 punktiem otrajā vietā ierindojās krievu skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, bet kā trešais ar 1581 punktu Pasaules kausa sezonu noslēdza Sunbins Juņs. Tomasam sezonas laikā izdevās sakrāt 1314 punktus, kas deva sesto vietu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti