Brāļi Dukuri: Pekinas spēles droši vien bija pēdējās

Pekinas olimpiskajās spēlēs piektdien 7. vietu izcīnīja Martins Dukurs, bet divas pozīcijas zemāk bija brālis Tomass. Pēc starta līdz galam apmierināts ar savu sniegumu Martins nebija. Tāpat viņš medijiem pauda, ka šīs, visticamāk, viņam bijušas pēdējās olimpiskās spēles. 

(papildināts ar Tomasa un trenera Arhipova komentāru)

"Esmu mazliet vīlies savā sniegumā," teica Martins. Viņš skaidroja, ka dienas pirmais brauciens izdevās labs, taču pēdējā atkal viņu piemeklēja kļūdas. Viņš arī norādīja, ka kamanas neslīdēja pietiekami ātri, lai konkurētu ar līderiem. "Diez vai man pietiktu bronzai arī ar tādu pašu braucienu [kāds bija trešais]," teica Dukurs.

Arī Tomass norādīja, ka ar tehniku šoreiz neizdevās trāpīt desmitniekā. Viņš arī neslēpa, ka vāciešiem un ķīniešiem šajā jomā ir izteikts pārsvars.

"Pašam sevī jāmeklē problēmas," skaidroja sportists. Martins norādīja, ka tika izmēģinātas dažādas tehnikas.

Arī rudenī Dukuram šajā trasē neizdevās uzrādīt labu sniegumu. Olimpiskajās spēlēs viņš ieradās ar vēsu prātu, taču rezultātus uzlabot neizdevās.

Saruna ar Martinu Dukuru
00:00 / 05:06
Lejuplādēt

"Sports ir kļuvis stipri tehniskāks, lielākoties braucēji vairs nenosaka tādu lomu kā agrāk," uzskata Dukurs. Viņš to pamato, ka visās pēdējās olimpiādēs starp līderiem bijuši arī mājinieki. "Šis ķīnietis [bronzas ieguvējs Jaņs Veņgans] man liekas, ka ne reizi nebija desmitniekā nevienā trasē. Tas rāda to, ka ar labu tehniku un ar daudz mājas braucieniem to var izdarīt," domu pamatoja sportists.

"Domāju, ka [olimpiskās] spēles šīs bija pēdējās," neslēpa Dukurs.

Martins norādīja, ka karjeru uzreiz vēl neplāno beigt, taču apzinās, ka tas varētu notikt drīz. "Es turpināšu, kamēr man būs motivācija un jutīšu, ka kaut ko varu izdarīt," teica sportists, kurš vairs nevēlas lieki sevi mocīt.

Arī Tomass sarunā ar Latvijas Radio pauda, ka četrus gadus sportā, visticamāk, vairs nepaliks.

"Tik ātri vēl neesmu izdomājis. Ja kāds iedotu konkurētspējīgu ekipējumu, tad paliktu," sacīja Tomass, kurš apsver vai sportā palikt vēl kādu gadu.

Tomass Dukurs pēc olimpiskā starta
00:00 / 04:13
Lejuplādēt

"Jūtos atviegloti, jo bija daudz garās tūres, tagad varēs atpūsties," priecīgs par sezonas beigām ir Tomass.

Pēc karjeras beigām Martins ar brāli plāno vairāk pievērsties jau uzsāktam ģimenes biznesam.

Dukurs ir pateicīgs visiem atbalstītājiem un komandai, bez kuras nebūtu iespējami panākumi. Īpaši Martins slavēja tēvu Daini Dukuru. "Viņš ir noteicošais cilvēks, kas visu šo ir pacēlis," skaidroja sportists.

Ar rezultātiem līdz galam nav apmierināt arī treneris Mihails Arhipovs. Viņš norādīja, ka brāļiem neizdevās aizvadīt četrus labus braucienus. "Labs bija tikai trešais brauciens," viņš skaidroja.

Treneris arī piebilda, ka šī trase nebija Latvijas skeletonistiem parocīga.

Trenera Arhipova komentārs par latviešu rezultātiem
00:00 / 03:01
Lejuplādēt

Martinam Dukuram ir divas olimpiskās godalgas – sudrabs 2010. gada Vankūveras un 2014. gada Soču spēlēs. Pēdējās divās olimpiādes viņam līdz pjedestālam aizsniegties neizdevās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti