Vienības brauciens pulcē 5000 riteņbraucēju

Saulainos un siltos laikapstākļos svētdien Siguldā risinājās gada vērienīgākais notikums pašmāju riteņbraukšanā – 24. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens, kas trīs dažādās distancēs pulcēja 5000 dalībnieku, informēja organizatori.

Uzvaru 95 kilometru sporta braucienā izcīnīja Māris Bogdanovičs, savukārt kalnu riteņbraukšanas (MTB) distancē nepārspēts palika Arnis Pētersons.

Sporta braucienā spēkiem mērojās teju 300 riteņbraucēju Siguldas, Garkalnes un Allažu apkārtnes ceļos. Dalībnieku vidū bija gan Latvijas kontinentālo riteņbraukšanas komandu "Rietumu–Delfin" un "Alpha Baltic/ Unitymarathons.com" pārstāvji, gan spēcīgi Igaunijas vienību sportisti.

Distancē bija vairāki atrāvieni, tomēr pirms izšķirošā Siguldas kalna lielā grupa brauca kopā. Pēdējā kāpumā no visiem atrāvās "Alpha Baltic/Unitymarathons.com" braucējs Bogdanovičs, kurš spēja uzņemto tempu nosargāt un izcīnīja solo uzvaru. Pirmās vietas ieguvējs distancē pavadīja divas stundas 14 minūtes un 55 sekundes. Otrajā vietā finišēja 17 gadus vecais igaunis Vaga Kristo, dobelniekam zaudējot divas sekundes. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa pašmāju jaunais velosportists no Rīgas Riteņbraukšanas skolas – Artūrs Beļēvičs. Sporta braucienā dāmām ātrākā izrādījās rīdziniece Elīna Sauka, apsteidzot Endiju Rutuli un Katrīnu Jaunslavieti.

Teju 1000 dalībnieku piedalījās MTB braucienā 48 kilometru distancē. Trases veidotāji bija izveidojuši gana ātru, bet dinamisku un aizraujošu trasi. Tāpat kā pērn, arī šoreiz nepārspēts absolūtajā vērtējumā palika ZZK komandas Cēsu riteņbraucējs Pētersons, kurš neilgi pirms finiša veica izrāvienu un mērķa līniju šķērsoja pēc stundas 32 minūtēm un 32 sekundēm. Sešas sekundes vēlāk finišēja viņa komandas biedrs Mārtiņš Blūms, bet trešais bija "Rietumu–Delfin" pieredzējušais sportists Dmitrijs Sorokins, Pētersonam zaudējot 12 sekundes. Sieviešu konkurencē triumfēja Ingrīda Šmite, kurai sekoja Rūta Brakovska un Lelde Ardava.

Teju 4000 velomīļi startēja Tautas braucienā, kur pedāļus mina dažāda stila un atraktivitātes riteņbraucēji, no kuriem lielākajai daļai tā bija iespēja sajust kopības sajūtu un pavadīt dienu ar pozitīvām emocijām. Tautas braucienā noteica arī atraktīvākos un enerģiskākos braucējus. Kuplākās ģimenes balvu ieguva Ceru dzimtas pārstāvji, bet kuplāk pārstāvētais darba kolektīvs bija "Latvijas Dzelzceļam".