VIDEO: Olimpiskais čempions van Avermēts uzvar virtuālajā Flandrijas velobraucienā

Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions beļģis Gregs van Avermēts svētdien uzvarēja adaptētā Flandrijas velobraucienā, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ risinājās virtuālajā vidē, 13 riteņbraucējiem sacenšoties saīsinātā 32 kilometru distancē. Visi dalībnieki divriteņu pedāļus grieza uz trenažiera mājas apstākļos, bet viņu sniegumu vizualizēja "Bkool" riteņbraukšanas tiešsaistes platformā. 

Otrais mērķa līniju 32 kilometru distancē šķērsoja uzvarētāja tautietis Olivjē Nēsens, bet trešais sprintā bija īrs Nikolass Rošs. 

Sacensību trase bija Flandrijas velobrauciena klasiskās distances pēdējie kilometri ar trim kāpumiem. Visi dalībnieki ekrānā nepārtraukti varēja sekot sacensību notikumu gaitai tiešsaistē, kā arī tiešraidē braucienu rādīja televīzijā un "YouTube" platformā. 

Van Avermēts pēc finiša atzina, ka sacensības ļoti līdzinājās īstām sacīkstēm, bet ar atsevišķām īpatnībām, piemēram, nemainījās riteņbraucēji grupas galvgalī. Van Avermēts gan piebilda, ka lieliskā ideja sarīkot aizraujošas sacīkstes virtuālajā vidē nav jāuzskata par līdzvērtīgu risinājumu īstai 267 kilometri Flandrijas tūrei, bet riteņbraucējiem tā bija lieliska iespēja par sevi atgādināt un izklaidēt līdzjutējus.

"Tik augsts pulss man ilgu laiku nebija bijis," teica uzvarētājs. "Noteikti esmu apmierināts ar savu sniegumu. Ir mazliet dīvaini braukt mājās, bet izdarīju visu, ko spēju." 

Divas dienas pirms virtuālā Flandrijas velobrauciena van Avermēta pārstāvētā komanda "CCC Team" paziņoja par krasu algu samazināšanu riteņbraucējiem līdz sezonas beigām un lielākās daļas personāla atlaišanu koronavīrusa pandēmijas izraisītās dīkstāves dēļ. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti