Velobraucienā apkārt Itālijai uzvarējušais Sprude: Nekautrējos teikt – man bija jāraud

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sporta skolotājs Kuldīgas 2.vidusskolā un tautas deju kolektīva vadītājs Arvis Sprude septembrī finišēja pirmais 4000 kilometru velobraucienā apkārt Itālijai, kas viņam izvērtās par smagu pārbaudījumu, neraugoties uz nopietnu gatavošanos. Ultrasacensību uzvarētājs Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka bija jātiek pāri arī psiholoģiskai krīzei, ar ko viņš bija rēķinājies.

Ar atbalsta grupas palīdzību garo ceļu veikušais Sprude finišēja pēc 11 dienām 7 stundām un 18 minūtēm. Miegam sacensību laikā bija atvēlētas vidēji četras stundas dienā, tiesa, braukšanas plānu nācās koriģēt atkarībā no apstākļiem. Latvietis sākotnēji plānoja ik dienu pedāļus griezt 15 stundas un veikt 400 kilometru. Taču Alpos dienas beigās pēc nobrauktiem 360 kilometriem kļuva skaidrs, ka tik ātri viss nenotiks, un Sprude nolēma vairāk koncentrēties uz braukšanu 15–16 stundas dienā, tik daudz neskatoties uz kilometriem.

Apmēram trīs ceturtdaļas trases bija "Giro d'Italia" maršrutā,

tādēļ Sprudem vēlāk bija interesanti skatīties lielās tūres sacensības, jo tās risinājās viņa jau iepazītās vietās. Taču ultrariteņbraukšanai ir sava specifika. "Tās nav šosejas sacensības, tas ir kas cits," uzsvēra Sprude. 


 

Arvis Sprude ha stabilito un riferimento per i prossimi anni nella modalità SOLO SUPPORTED - 11g 7h 18m

Posted by Giroditalianostop #GINS on Saturday, September 5, 2020

Fiziski ultrasacensībās var startēt ikviens riteņbraucējs, kurš ir nopietni gatavojies, bet jautājums ir par psiholoģisko gatavību šķēršļu pārvarēšanai, paskaidroja Sprude.

Krīzes trasē rodas no dažādiem blakus apstākļiem, kam jātiek pāri.

"Man tā bija lietus diena, nebija tik daudz kilometru, kā es plānoju, un vēl blakus lietas, kas traucē," teica sacensību uzvarētājs. "Nekautrējos teikt, ka man bija jāraud un komanda bija sašutusi un nesaprata, kas notiks."

Taču Sprude turpināja braukt. Viņš paskaidroja, ka bija daudz lasījis un gatavojies psiholoģisko krīzi pārvarēt. 

Sprudem palīdzēja kvalitatīvs formastērps, kas tāpat kā labs sēdeklis ļāva bez diskomforta braukt 15 stundas dienā. Tam gan bija jāievēro arī vairāki nosacījumi, piemēram, jāmaina velobikses vairākas reizes dienā.

Savus konkurentus kuldīdznieks redzēja tikai distances sākumā trīs stundas līdz pirmajam kalnam.

Sacensību gaitai gan vairāk sekoja trīs cilvēku komanda, kas Arvi pavadīja automašīnā un gādāja par dažādām praktiskām lietām.

Riteņbraucējs cer, ka uzvara ļaus aprīlī startēt Eiropas čempionātā ultrariteņbraukšanā. Viņš arī gatavojas 2021. gadā piedalīties vairāk nekā 9000 kilometru sacensībās no Maskavas līdz Vladivostokai. Transsibīrijas brauciena rīkotāji Sprudi izvēlējās arī tāpēc, ka viņa treneris Toms Flaksis sagatavoja labu informatīvo materiālu, turklāt rīkotāji vēlas spilgtu stāstu, kas noderētu publicitātei.

Sprudes konkurenti ultrariteņbraukšanā ir profesionāļi, bet viņš aizraušanos apvieno ar darbu skolā.

Skolotājs uzsvēra, ka visi viņu ļoti atbalsta, bet pašam ir liela vēlme parādīt, ka katram ir iespēja piepildīt savu sapni un mērķus sportā. Taču ir svarīgi, cik esi gatavs tam veltīt laiku un nepadoties grūtību priekšā, sacīja Kuldīgas sportists.

Arī ierobežojumu laikā vienmēr var iet ārā un sportot visdažādākajos veidos, uzsvēra Sprude. Viņš atzina, ka daudzi ir pieraduši pie grupu nodarbībām, bet uzturēt sevi formā var vienmēr, lai gan vienkāršāk, protams, ir pateikt, ka laika treniņiem nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti