U-23 Pasaules kausu ieguvusī BMX riteņbraucēja Stūriška: Zināju, ka varu to paveikt

Latvijas BMX riteņbraucēja Veronika Monika Stūriška veiksmīgu sezonu noslēdza ar uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā sievietēm U-23 vecuma grupā, un ceturtdien pēc atgriešanās mājās sportiste sarunā ar Latvijas Televīziju pastāstīja, ka ticējusi saviem spēkiem. 

Stūriška panākumu guva 17 gadu vecumā, apsteidzot konkurentes, kas ir piecus gadus vecākas. Pēdējo reizi tik augstu rezultātu latviešiem Pasaules kausā sasniedza divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

"Dziļi galvā es zināju, ka varu, un, trenējoties domāju, ka braukšu tur [Pasaules kausa izcīņā] uzvarēt. Tas deva lielāku motivāciju, un to es arī izdarīju," teica Stūriška.

Lidostā Stūrišku sagaidīja kluba biedri no Smiltenes "Silvas ziķeriem". Īpaši sirsnīga tikšanās bija ar mammu, kura sportistei bija lielākais atbalsts sezonas garumā gan morāli, gan vedot meitu no skolas uz treniņiem.

Savukārt Stūriškas treneris Ģirts Kātiņš atzina, ka panākuma pamatā ir mērķtiecīgs un pareizs plānots darbs, sabalansējot treniņus ar mācībām skolā.

"Liekot uzsvarus uz pareizām lietām, kā mums pietrūkst, kur jāpilnveidojas, un mēs zinām, kur mums vēl jāpilnveidojas, cerams, [progresēsim] tikai ar augšupejošu soli," nākotnes plānus iezīmēja Kātiņš.

Pēc trenera teiktā, ilgs laiks atpūtai Sūriškai nebūs – jau pēc dažām dienām jāsāk gatavoties nākamajai sezonai, lai gan sacensību grafiks vēl nav zināms. Treneris uzsvēra, ka svarīgākais ir ielikt fizisko bāzi nākamajam gadam. Savukārt Stūriška cer, ka skolā nebūs iekavējusi daudz mācību darbu.

Lielos mērķus kā treneris, tā arī sportiste neatklāj, vien nosaka, lai darbi paši par sevi liek runāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti