Treneri Lakuču par pārkāpumu BMX sacensībās diskvalificē uz sešiem mēnešiem

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) par godīgas spēles principa pārkāpšanu uz sešiem mēnešiem diskvalificējusi Latvijas čempiona BMX sacensībās Kristena Krīgera treneri Ivo Lakuču.

(ziņas avots precizējis informāciju)
"Ivo Lakuča un Kristena Krīgera atrašanās trasē UEC [Eiropas Riteņbraukšanas savienības] Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā 11. posma laikā pēc oficiālajiem treniņbraucieniem un laikā, kad trase citiem sportistiem un treneriem ir slēgta, nav attaisnojama un tā neatbilst "fair play" principiem sportā," teikts LRF valdes sēdes paziņojumā. "Noteikt Ivo Lakučam sešu mēnešu (skaitot no 25.06.2022.) aizliegumu piedalīties jebkādā statusā LRF, UEC, UCI [Satrptautiskās Riteņbraukšanas savienības] jurisdikcijā esošajās sacensībās par "fair play" principa pārkāpumu. Ņemot vērā apstākļus, ka sportists Kristens Krīgers trasē atradās bez velosipēda, bez reālas darbības pie starta barjeras, kā arī apstākli, ka šis ir sportista pirmais pārkāpums līdzšinējā karjerā, izteikt Kristenam Krīgeram par "fair play" principa pārkāpumu nosodījumu."

Jau ziņots, ka šī gada 15. jūlijā LRF saņēma piecu biedrību elektroniski parakstītu iesniegumu par trenera Ivo Lakuča un Kristena Krīgera iespējamajām manipulācijām ar starta barjeru Eiropas kausa 11. un 12. posmā, kas norisinājās 25. un 26. jūnijā.

Iepazīstoties ar trenera Mika Puķīša demonstrētajiem video un audio materiāliem, padome lēma, ka Lakuča un Krīgera atrašanās trasē pēc oficiālajiem treniņbraucieniem un laikā, kad trase citiem sportistiem un treneriem ir slēgta, nav attaisnojama un, neatkarīgi no šādas rīcības faktiskajām sekām, tā neatbilst godīgas spēles principiem sportā.

Tāpat LRF izpilddirektoram Artim Ozolam uzdots vērsties UCI, lai tā izskata un pieņem lēmumu par sportista [Krīgera] UEC BMX Eiropas kausa 11. posma rezultāta (6. vieta) anulēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti