Tradicionālajā Vienības velobraucienā sadalīs arī Latvijas čempionāta medaļas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā svētdien pirmo reizi tiks sadalītas godalgas arī Latvijas čempionātā elites sportistu grupas braucienā un U-23 vecuma grupas konkurencē. Paredzams, ka tautas pasākumā Siguldā dažādās grupās startēs maksimāli atļautais skaits - trīs tūkstoši velomīļu.

Vienības velobrauciens ir vēsturisks tautas pasākums, kura pirmsākumi ir rodami jau trīsdesmitajos gados, kad tas pulcināja pat vairāk nekā piecus tūkstošus dalībnieku. Tolaik sacensību patrons bija Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. 

Vienības braucienā riteņbraucējiem būs arī Latvijas čempionāts
00:00 / 05:15
Lejuplādēt

Vienības velobrauciena organizēšanas tradīcijas tika atjaunotas 1995.gadā. Tolaik Ernests Pūce kā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) pārstāvis pieteicās vizītē pie tālaika Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa, lai pārliecinātu par nepieciešamību atjaunot neatkarīgas valsts laikā tik populāro un tautas vienotību raksturojošo velobraucienu. Pūcem tas izdevās.

Pūce atzina, ka Vienības braucienā arī pats allaž kāpj uz velosipēda un šī reize nebūs izņēmums. 

Pieteikšanās Vienības braucienam jau ir noslēgusies, un uzticīgi velobraucienam būs arī līdz šim lielākie Latvijas uzņēmumi, kas parasti nodrošina vismaz 100 riteņbraucēju, informēja LRF federācijas pārstāvis Toms Markss. 

Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā Covid-19 uzliesmojuma dēļ tika atcelts pat divas reizes. Ņemot vērā, ka teju visās Eiropas valstīs nacionālie elites vīru čempionāti notika jau augusta vidū, arī Latvija sekos šim piemēram. Ceļu tehniskā stāvokļa dēļ Vienības brauciena rīkotāji mainīja ieceres un Latvijas čempionāts risināsies 100 kilometru garajā Cēsu aplī.

Iespēja aizstāvēt pērn iegūto Latvijas čempiona titulu nebūs Tomam Skujiņam, kurš tāpat kā pērnais valsts čempions braucienā ar atsevišķu startu Krists Neilands septembrī piedalās daudzdienu sacensībās "Tour de France". Taču ierindā būs vairāki citi spēcīgi pašmāju riteņbraucēji. 

Viens no galvenajiem pretendentiem uz Latvijas čempiona lauriem būs Emīls Liepiņš, kurš pirmo gadu ir Pasaules tūres komandā "Trek-Segafredo". Viņš cer nopietnajā konkurencē uzvarēt gan Latvijas čempionātā, gan pēc tam nākamās nedēļas nogalē Beļģijā gaidāmajās sacīkstēs. Liepiņš gan atzina, ka viegli neklāsies, jo cīņa par valsts čempiona titulu gaidāma ļoti nopietna. Balvā uzvarētājs saņems arī čempiona krekliņu valsts karoga krāsās, kurās veselu gadu varēs startēt visās starptautiskās sacensībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti