«Tour de France» naudas balvas - pieticīgas profesionālā sporta mērogiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar pirmo posmu sestdien Briselē sāksies sezonas prestižākās daudzdienu sacensības "Tour de France", kur riteņbraukšanas profesionāļi pretendēs arī uz naudas balvām, kas gan ir visai pieticīgas salīdzinājumā ar finansiāli nodrošinātākajiem sporta veidiem. Trīs dienu ilgā velobrauciena balvu fonds visiem dalībniekiem šogad ir nepilni 2,3 miljoni eiro, kas ir mazāka summa nekā saņems Vimbldonas tenisa čempionāta uzvarētājs, vēstīja Lielbritānijas izdevums "The Telegraph".

"Tour de France" uzvarētājs pēc 3480 kilometru veikšanas nopelnīs vietu uz goda pjedestāla un 500 000 eiro naudas balvu. Velobraucienā paredzētas arī dažādas mazākas prēmijas gan kopvērtējumā, gan atsevišķos posmos. Sacīkšu noslēgumā pa 25 000 eiro saņems labākie kalnu karaļa un punktu ieskaitē, bet 20 000 eiro pienāksies labākajam jaunajam riteņbraucējam.

Par katru dienu kopvērtējuma līdera dzeltenajā krekliņā riteņbraucējam pienākas 500 eiro, turpretim kopvērtējumā labākie citās ieskaitēs var rēķināties ar 300 eiro dienā. 

Savukārt katrā atsevišķā posmā naudas balvas no 11 000 eiro līdz 300 eiro pienākas pirmajā divdesmitniekā finišējušajiem. Lai nopelnītu vismaz 1000 eiro prēmiju, posmā jāfinišē labāko četriniekā. Papildu naudas balvas no 1500 eiro līdz 500 eiro pienākas ātrākajam trio posma starpfinišos. Trim cipariem rakstāmas prēmijas pienākas ātrākajam braucējam kalnu kāpumos, bet summa ir atkarīga no kāpuma kategorijas. Divas īpašas 5000 eiro prēmijas saņems 14. un 19.posmā kalna virsotni pirmais sasniegušais braucējs. 

Latviju šogad "Tour de France" pārstāvēs Toms Skujiņš, kurš startēs ASV komandas "Trek Segafredo" sastāvā.

Velobrauciens sāksies ar 194,5 kilometru posmu Briselē, savukārt finišs Elizejas laukos Parīzē paredzēts 28.jūlijā. Labākas izredzes uz uzvaru ir spēcīgiem kalnu braucējiem, jo pirmo reizi "Tour de France" 116 gadu ilgajā vēsturē trijos posmos finišs būs kalnu kāpumā vairāk nekā 2000 metru augstumā virs jūras līmeņa, kur fiziskas slodzes apstākļos jau ir jūtams skābekļa trūkums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti