«Tour de France»: liels šovs un sacensības uz cilvēka spēju robežas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pasaulē slavenākās daudzdienu sacensības riteņbraukšanā "Tour de France" risinās jau kopš 1903.gada, kad startēja 70 dalībnieku. Mūsdienās sacīkstes ir kļuvušas par lielu šovu skatītājiem, kuri katrā posmā trases malā mēdz pavadīt līdz sešām stundām un jūtas kā nacionālajos svētkos.

Pasākums ir ienesīgs arī brauciena maršrutā iekļautajām pilsētām, turklāt nodrošina lielu auditoriju televīzijas pārraidēs. Tūres ikgadējais budžets ir apmēram 100 miljoni eiro, un pirms sportistiem trasē dodas arī reklāmas karavāna, kas brauciena laikā izdala 14 miljonus suvenīru. 

Šogad "Tour de France" startēja 22 komandas ar 198 dalībniekiem, kas cīnās arī par vairāk nekā divu miljonu eiro balvu fondu. Brauciena līderis ir brits Kriss Frūms kurš otrdien Pirenejos uzvarēja desmitajā posmā, kas dalībniekiem šogad bija pirmais pārbaudījums kalnos. "Tour de France" finišs 21. posma izskaņā paredzēts 26.jūlijā Elizejas laukos, Parīzē.

Tūrē ir startējuši arī vairāki Latvijas riteņbraucēji, no kuriem labākos panākumus vēl deviņdesmitajos gados guva Pjotrs Ugrjumovs. Šogad Latvijas braucēji tūrē gan nepiedalās.

Neatņemama "Tour de France" vēstures sastāvdaļa ir dopinga skandāli. Mazāk nekā puse kopš sešdesmitajiem gadiem uzvarējušo sportistu nekad nav pieķerti dopinga pārkāpumā vai vēlāk atzinušies aizliegtu preparātu lietošanā. Leģendārais amerikānis Lenss Ārmstrongs, kurš par dopingu diskvalificēts uz mūžu, 2013.gadā atzinās, ka visus septiņus viņam nu jau atņemtos titulus  "Tour de France" izcīnīja ar dopinga palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti