Štrombergs otro gadu pēc kārtas triumfē Eiropas BMX čempionātā

Divkārtējais olimpiskais zelta medaļnieks Māris Štrombergs svētdien Dānijā otro gadu pēc kārtas nodrošināja Eiropas čempiona titulu, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija. Latvijas čempions EdžusTreimanis finālā ieguva 6.vietu.

Junioru konkurencē Latviju finālā pārstāvēja Kristens Krīgers, kurš kļuva par sudraba medaļnieku.

Pērn Štrombergs uzvarēja Eiropas čempionātā, kas risinājās sezonas seriāla formātā ar 12 posmiem. Štrombergs uzvaru kopvērtējumā nodrošināja Rīgā jau 10.posmā.

Savukārt šosezon 11 posmos notika BMX Eiropas līgas seriāls, kas beidzās ar pēdējām sacensībām piektdien Dānijā. Sezonas kopvērtējumā uzvarēja Treimanis, kurš pēdējā posmā finišēja trešais. Treimanis par Eiropas čempionu kļuva 2012.gadā.

Galvenās sacensības Roskildē risinājās svētdien, dalot Eiropas čempionāta medaļas. Priekšbraucienus tāpat kā Štrombergs un Treimanis pārvarēja arī Rihards Veide, kurš sacensību turpinājumā netika tālāk par astotdaļfinālu. Turpretim Štrombergs, Treimanis un junioru konkurencē Krīgers pārvarēja visas nākamās atlases kārtas un nodrošināja vietu finālā.

Izšķirošajā braucienā lielisks starts padevās Štrombergam, kurš izvirzījās vadībā un spēja pozīciju nosargāt līdz finišam. Treimanis, lai kā arī centās izkarot pozīciju labāko trijniekā, tomēr tas šoreiz viņam neizdevās. Sudraba godalgu nedaudz negaidīti ieguva francūzis Romēns Majē, bet bronzas godalga tika Nīderlandes braucējam Martijnam Jaspersam.

Savukārt Šveicē Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā svētdien grupas braucienā juniorēm 14.vietu ieguva Endija Rutule. Grupas braucienā U-23 grupas vīriešiem Latvijas velosportisti augstas pozīcijas nesasniedza - Krists Neilands finišēja 66.vietā, 98. bija Andris Vosekalns, bet 99.vietā sacensības pabeidza Emīls Liepiņš.