Štrombergs finišē otrais BMX Pasaules kausa pēdējā posmā

Māris Štrombergs svētdien Sarasotā, ASV, izcīnīja 2.vietu Pasaules kausa BMX superkrosā sezonas pēdējā posma pamatsacensībās, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija. Labāko desmitniekā iekļuva arī Rihards Veide un Kristens Krīgers. Sezonas kopvērtējumā Štrombergs izcīnīja trešo vietu.

Krīgers ieguva 9.vietu, desmitais bija Veide, bet 40. pozīcijā sacensības beidzās Edžum Treimanim.

Finālā Štrombergs startēja septītajā celiņā un bija līderu vidū. Pirmās taisnes beigās gan vadībā izrāvās kopvērtējuma līderis amerikānis Korbens Šarahs, kurš jau bija garantējis uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā un pārliecinoši bija labākais arī pēdējā posmā. Štrombergs līdz finišam spēja nosargāt otro pozīciju. Trešais mērķa līniju šķērsoja francūzis Silvēns Andrē.

Sezonā otro reizi Štrombergs tika uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās. Sezonas pirmajā pusē viņš uzvarēja posmā Papendālē.

Pirmajā pusfinālā no Latvijas braucējiem startēja Štrombergs un Veide. Esot līderu vidū jau no starta, finālā iekļuva Štrombergs. Trenera Ivo Lakuča audzēknis pusfināla braucienā bija trešais, bet uzvarēja nīderlandietis Deivs van der Burgs. Veide finišēja piektais, iekļūstot labāko desmitniekā posmā, bet paliekot aiz fināla robežas. Nedaudz līdz pirmajam Pasaules kausa finālam pietrūka Latvijas čempionam Krīgeram, kurš otrajā pusfināla braucienā finišēja piektais, pirmo reizi tiekot labāko desmitniekā kādā Pasaules kausa posmā.

Astotdaļfinālu, kas risinājās trīs braucienos, sekmīgi pārvarēja Štrombergs, Krīgers un Veide. Štrombergam divas pirmās un viena otrā vieta, Krīgeram ceturtā, otrā un trešā pozīcija, bet Veide savos braucienos ieņēma ceturto, trešo un piekto vietu. Nākamajā kārtā neiekļuva Treimanis, finišējot divas reizes ceturtais, bet vienu reizi paliekot astotajā vietā.

Vienā ceturtdaļfināla braucienā kopā startēja visi trīs astotdaļfinālu pārvarējušie Latvijas sportisti. Izvirzoties vadībā jau no starta, uzvaru izcīnīja Štrombergs, apsteidzot Jaunzēlandes sportistu Trentu Džounsu. Par prieku Latvijas līdzjutējiem pusfinālā iekļuva arī Veide un Krīgers, finišējot trešajā un ceturtajā vietā.

Pasaules kausa BMX superkrosā 2016. gada sezonā tika aizvadīti pieci posmi.

Sezonas lielajā kopvērtējumā Štrombergs no 6.vietas pakāpās uz trešo pozīciju. Sezonu Štrombergs noslēdza ar izcīnītiem 560 punktiem. Otrais kopvērtējumā bija šveicietis Davids Grafs (600 punkti), bet pārliecinoši par čempionu kļuva Šarahs (855). Treimanis sezonu noslēdza 19. vietā (290), Kristens Krīgers - 24. (250), bet Rihards Veide 28.vietā (225).