Strazdiņš piektais Ziemeļvalstu čempionātā BMX, Pedraudzis uzvar junioru ieskaitē

Kluba "Tālava/VSS" BMX riteņbraucējs Mikus Dāvis Strazdiņš nedēļas nogalē Somijā izcīnīja 5. vietu Ziemeļvalstu čempionātā, kas bija vienas no pirmajām kvalifikācijas sacensībām Parīzes olimpiskajām spēlēm. Junioru sacensībās uzvarēja Strazdiņa kluba biedrs Kārlis Pedraudzis, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Par tradīciju kļuvušajā Ziemeļvalstu čempionātā dalībnieku sastāvs visai iespaidīgs – elites grupā startēja arī pasaules eksčempions un viens no spēcīgākajiem franču braucējiem Silveins Andrē, kurš kļuva par sacensību uzvarētāju.

Otro vietu ieņēma Šveices sportists Sedriks Butī, savukārt piekto vietu finālā izcīnījušais Strazdiņš nopelnīja 55 pasaules ranga punktus.

Latvijas junioru čempions Pedraudzis par uzvaru saņēma 25 pasaules ranga punktus. Piekto vietu junioru grupā izcīnīja vēl viens "Tālava/ VSS" pārstāvis Dāvis Jānis Elbrets, iegūstot 14 ranga punktus.

Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācija BMX riteņbraukšanā sākās 1. augustā un ilgs līdz 2024. gada pasaules čempionātam. Kvalifikācijas laikā sportistiem ir būtiski gūt pasaules ranga punktus sev un nācijai ne tikai pasaules un Eiropas čempionātos, bet arī Pasaules kausa posmos un mazliet zemākas kategorijas sacensībās.