Smukulis «Tour de France» noslēdz pirmo simtu kopvērtējumā; uzvar Nibali

Gatis Smukulis svētdien velobraucienu ''Tour de France'' noslēdza simtajā vietā kopvērtējumā, kas ir visu laiku piektais labākais rezultāts Latvijas riteņbraucēju 15 startos pasaules prestižākajās riteņbraucēju sacensībās.

Pirmo reizi par ''Tour de France'' uzvarētāju kļuva itālietis Vinčenco Nibali no ''Astana'' komandas, kurš kļuva par tikai sesto riteņbraucēju pēc spāņa Alberto Kontadora, francūžiem Bernāra Ino un Žaka Anketila, itālieša Feličes Džimondi un beļģa Edija Merksa, kuriem ir bijis pa spēkam uzvarēt visos trijos lielajos velobraucienos - arī ''Vuelta a Espana'' un ''Giro d'Italia''.

Nibali par septiņām minūtēm un 37 sekundēm apsteidza mājinieku Žanu Kristofu Pero ("AG2R La Mondiale"). Trešais kopvērtējumā bija vēl viens Francijas pārstāvis - Tibo Pino (FDJ.FR), kurš līderim zaudēja astoņas minūtes un 15 sekundes. Ceturto vietu ieguva spānis Alehandro Valverde no ''Movistar'' komandas (+9:40). Smukulis uzvarētājam zaudēja trīs stundas, 43 minūtes un 25 sekundes.

Pēdējā -21.- posma finišs bija Elizejas laukos, Parīzē, kur sprinta finišā ātrākais izrādījās vācietis Marcels Kitels no ''Team Giant Shimano'', kurš apsteidza Smukuļa komandas biedru ''Katusha'' vienībā norvēģi Aleksandru Kristofu un lietuvieti Ramūnu Navardausku (''Garmin-Sharp'').

Smukulis 136 km garo posmu pabeidza 70. vietā, 24 sekundes aiz uzvarētāja. Velobraucienu pabeidza 164 no 198 startējušajiem.

Augstākas vietas kopvērtējumā par Smukuli, kurš 2013. gadā debijas reizē ''Tour de France'' ieņēma 119. vietu, izcīnījuši no Latvijas pārstāvjiem tikai Pjotrs Ugrjumovs otro vietu (1994. gadā), Romāns Vainšteins 82. vietu (2000.) un Arvis Piziks 91. vietu (1995.) un 93. vietu (2000. gadā).