Smukulis sesto gadu pēc kārtas uzvar Latvijas čempionātā riteņbraukšanā individuālajā distancē

Profesionālais riteņbraucējs Gatis Smukulis trešdien Raunā sesto gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu individuālajā braucienā, aģentūru LETA informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijā (LRF).

Smukulis, kurš šosezon pārstāv Kazahstānas komandu "Astana", 35 kilometru distanci veica 46 minūtēs un 39 sekundēs. Viņš aiz sevis atstāja pārējos divus Latvijas profesionālos riteņbraucējus - otro vietu ieņēma Aleksejs Saramotins, kurš pārstāv Šveices IAM vienību, bet trešo vietu ieguva Toms Skujiņš no amerikāņu vienības "Cannondale".

Saramotins uzvarētājam zaudēja 50 sekundes, kamēr Skujiņš bija vēl par 35 sekundēm lēnāks. Saramotins arī pērn palika otrais, taču tad Smukulim zaudēja vien astoņas sekundes.

Savukārt Skujiņš Latvijas čempionāta individuālajā braucienā pieaugušo konkurencē startēja pirmo reizi karjerā.

Sacensībās elites grupā vīriešiem startēja 11 riteņbraucēji.

Savukārt par Latvijas čempionu U-23 vecuma sportistiem pārliecinoši kļuva Krists Neilands, kurš pērn izcīnīja trešo vietu elites grupā. Viņš 35 kilometru garo distanci pievarēja 47 minūtēs un 59 sekundēs, uzrādot dienas trešo labāko rezultātu. Otrais palika Ēriks Toms Gavars, bet bronzas medaļu ieguva Klāvs Rubenis.

Smukulis 2011.gadā pārtrauca Raivja Belohvoščika dominanci šajā Latvijas čempionāta disciplīnā, kur Belohvoščiks kopumā bija triumfējis 11 reizes. Savukārt tagad sešus gadus pēc kārtas labākais ir bijis Smukulis.

Trešdien Latvijas čempionātā riteņbraukšanā šosejā startēs arī junioru grupas braucēji, kā arī medaļas tiks izcīnītas sievietēm un juniorēm, kā arī jauniešu un senioru grupās.

Savukārt sestdien Priekuļos tiks izcīnītas Latvijas čempionāta medaļas grupas braucienā sievietēm, jauniešiem un junioriem, bet svētdien Cēsīs grupas braucienā sacentīsies elites un U-23 grupas sportisti.

Pērn par valsts čempionu grupas braucienā pēc gada pārtraukuma atkal kļuva Saramotins, šo titulu izcīnot septīto reizi karjerā.