Smukulis kļūst par 10 gados pirmo «Tour de France» finišējušo latvieti

Krievijas komandas "Katusha" Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis svētdien sasniedza mērķa līniju Elizejas laukos un pēc veikta 21 posma kļuva par 10 gados pirmo "Tour de France" finišējušo latvieti, liecina organizatoru informācija. Pasaulē prestižāko daudzdienu sacensību pēdējā posmā Smukulis ieguva 29.vietu.

Par "Tour de France" čempionu pirmo reizi karjerā kļuva brits Kristofers Frūms no "Sky Procycling" komandas, kurš kopvērtējumā par četrām minūtēm un 20 sekundēm apsteidza tuvāko konkurentu kolumbieti Nairo Kvintanu. Trešo vietu ieguva Smukuļa komandas biedrs spānis Hoakins Rodrigess, no uzvarētāja atpaliekot piecas minūtes un četras sekundes.

Simto reizi aizvadītās "Tour de France" kopvērtējumā Smukulis ierindojās 119.vietā trīs stundas 21 minūti un sešas sekundes aiz uzvarētāja. Latvijas sportista uzdevums 3404 kilometru garajā braucienā bija strādāt komandas līderu interesēs. Līdz tūres finišam tika 169 dalībnieki.

Pēdējā posmā 133,5 kilometru distancē no Versaļas līdz finišam saulrietā Elizejas laukos uzvaru finiša sprintā izcīnīja vācietis Marsels Kitels, apsteidzot savu tautieti Andre Greipelu un britu Marku Kavendišu. Smukulis mērķa līniju šķērsoja grupā, kas līderiem zaudēja 10 sekundes.

Līdz šim pēdējais Latvijas velobraucējs "Tour de France" startēja 2003.gadā, kad finišu Parīzē sasniedza Romāns Vainšteins.