Smukulis ieņem 109.vietu «Vuelta a Espana» velobrauciena astotajā posmā

Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no "Katusha" komandas sestdien ieņēma 109.vietu Spānijas daudzdienu velobrauciena "Vuelta a Espana" astotajā posmā, liecina rīkotāju informācija.

182,5 km garo posmu pirmais veica "Trek Factory Racing" komandas Beļģijas riteņbraucējs Jaspers Stuijvens, kurš finišēja ar rezultātu četras stundas, sešas minūtes un piecas sekundes.

Smukulis finišēja pirmais grupā, kas no posma uzvarētāja atpalika 11 minūtes un 42 sekundes. Latvijas riteņbraucējs posmā ieņema 109.vietu, kas ļāva pakāpties par divām pozīcijām velobrauciena kopvērtējumā uz 160.vietu.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabāja kolumbietis Estebans Čavess no "Orica GreenEdge" komandas. Viņš astotajā posmā ieņēma 12.vietu.

Jau ziņots, ka Smukulis "Katusha" komandā tika iekļauts pēdējā brīdī, aizstājot krievu sportistu Jegoru Silinu. Izmaiņas tika veiktas, jo Silins, atgriežoties no sacensībām Riodežaneiro, pārkāpa sportisko režīmu, lietojot alkoholiskos dzērienus.

"Vuelta a Espana" velobrauciens ilgs līdz 13. septembrim, dalībniekiem veicot 21 posmu. Velobrauciens finišēs Madridē.

Pērn "Vuelta a Espana" startēja Aleksejs Saramotins no "IAM Cycling" komandas. Spānijas velobraucienā Smukulis piedalījās 2012. gadā, kad kopvērtējumā ieņēma 117. vietu.