Smukulim 144.vieta Parīzes-Nicas velobrauciena trešajā etapā

Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no profesionālās kontinentālās komandas "Delko Marseille Provence KTM" otrdien guva 144.vietu UCI Pasaules tūres ietvaros Francijā notiekošā daudzdienu velobrauciena Parīze-Nica trešajā posmā.

190 kilometru etapā bez lieliem kāpumiem sprinta finišā labākais bija īrs Sems Benets no "Bora - Hansgrohe" komandas, kurš guva karjerā pirmo uzvaru Pasaules tūrē. Viņam sekoja norvēģis Aleksanders Kristofs ("Katjuša - Alpecin") un vācietis Jons Degenkolbs ("Trek - Segafredo").

Līderu grupā bija 108 sportisti, turklāt atrāviens tika noķerts vien kilometru pirms finiša. Smukulis finišēja grupiņā, kas uzvarētājam zaudēja minūti un 12 sekundes.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabājis šoreiz sesto vietu guvušais francūzis Arno Demarē no FDJ komandas, kuram joprojām sešas sekundes zaudē Žiljans Alafilips ("Quick-Step Floors"), kamēr Smukulis atpaliek 26 minūtes un divas sekundes, kas viņam dod 86.vietu.

Trešdien sportistus gaida individuālais brauciens, bet nedēļas otrajā pusē gaidāmi kalnaināki etapi. Velobrauciens noslēgsies svētdien.

Parīzes - Nicas velobrauciens norisinās 75.reizi. Pērn uzvaru izcīnīja britu riteņbraucējs Tomass Džeraints.

Smukulis Parīzes-Nicas velobraucienā startē otro reizi. 2013.gadā smiltenietis kopvērtējumā ieņēma 99.pozīciju, daudz darba veltot komandas līdera atbalstam. Pirms četriem gadiem prologā Smukulis izcīnīja 20.vietu, bet labāko piecdesmitniekā iekļuva arī abos nākamajos posmos.

Smukulis starpsezonā pievienojās profesionālā kontinentālā līmeņa komandai "Delko Marseille Provence KTM", pārejot no Pasaules tūres komandas "Astana".

Pērn Smukulis uzvarēja Latvijas čempionātā gan grupas braucienā, gan individuālajā distancē, bet septembrī notikušajā "Vuelta a Espana" velobraucienā viņš bija ļoti aktīvs un pat divus posmus noslēdza pirmajā desmitniekā, kā arī guva 21.vietu pasaules čempionāta individuālajā braucienā. Tiesa, sportists neizcīnīja iespēju piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet tika atzīts par Latvijas gada labāko riteņbraucēju.