Skujiņš uzvar Vienības velobrauciena sporta distancē

"Rietumu-Delfin" komandas velosportists Toms Skujiņš svētdien Siguldā uzvarēja Vienības brauciena sporta distancē, bet pasaules eksčempions brits Marks Kavendišs finišēja astotais, informēja organizatori. Trijās Vienības brauciena distancēs startēja vairāk nekā 5200 riteņbraucēju, kas ir pasākuma rekords.

Sporta braucienā startēja daudzi Latvijas spēcīgākie riteņbraucēji, kam konkurenci radīja arī vairākas senāko dienu slavenības. Uzvarētājs noskaidrojās Siguldas kalnā, kur pārsvaru kāpumā nostiprināja Skujiņš un izcīnīja uzvaru, 100 kilometru distancē pavadot divas stundas 18 minūtes un 25 sekundes. Otrais finišēja Matīss Preimanis, kurš no uzvarētāja atpalika divas sekundes, bet trešais mērķa līniju šķērsoja "Alfa Baltic/Unitymarahon.com" riteņbraucējs Māris Bogdanovičs, Skujiņam piekāpjoties par trijām sekundēm. Kavendišs finišēja kopā ar Smukuli, ieņemot astoto vietu.

Toms Skujiņš pēc finiša priecājās par uzvaru un teica, ka temps distancē bija gana augsts. "Izšķirošo izrāvienu veicu Siguldas kalna sākuma daļā aiz Gaujas tilta. Lai arī pašam nedaudz šķita, ka konkurenti tuvojās, tomēr tas man neliedza turpināt savu uzņemto tempu un izcīnīt uzvaru," pastāstīja Skujiņš.

Dāmu konkurencē uzvarēja Dana Rožlapa, kura otrajā un trešajā vietā atstāja Madaru Fūrmani un Jeļenu Dovgaļuku. Komandu vērtējumā nepārspēta palika "Rietumu-Delfin".

Kalnu divriteņu braucienā 48 kilometru distancē vīriešiem uzvarēja Arnis Pētersons, par 31 sekundi apsteidzot tuvāko konkurentu Raivi Zīmeli, savukārt sievietēm ātrākā bija Dace Hartmane.

Lielākā daļa dalībnieku startēja Tautas braucienā, piedaloties apmēram 3500 dažāda gadagājuma riteņbraucējiem. Tautas braucienā noteica arī atraktīvākos un enerģiskākos braucējus. Kuplākās ģimenes balvu ieguva Ceru dzimtas pārstāvji, kuplāk pārstāvētais darba kolektīvs bija "Latvenergo", bet pašvaldību nominācijā uzvarēja Rīga.

Vienības velobraucienu organizēja Igo Japiņa Sporta aģentūra.