Skujiņš piedalās dienas atrāvienā «Tour de France» otrajā posmā; uzvaru svin Alafilips

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš ("Trek-Segafredo") svētdien piedalījās dienas atrāvienā prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" otrajā posmā, kurā uzvaru svinēja francūzis Žiljēns Alafilips ("Deceuninck - Quick Step").

Skujiņš posmā ieņēma 69.vietu, bet Krists Neilands ("Israel Start-Up Nation") finišēja 58.pozīcijā.

Svētdien sportistiem Nicas apkārtnē bija jāmēro 186 kilometrus gara distance, kuras vidū jāpārvar divi pirmās kategorijas kāpumi, bet aptuveni 30 kilometrus pirms finiša vēl jāpieveic arī otrās kategorijas kāpums.

Jau pēc desmit kilometriem izveidojās līderu grupiņa, kurā bez Skujiņa bija Peters Sagans, Lukass Pestlebergers (abi - "Bora-Hansgrohe"), Benuā Kosnefroī ("AG2R-La Mondiale"), Kaspers Asgrēns ("Deceuninck-Quick Step"), Antonī Peress ("Cofidis"), Mihaels Gogls (NNT) un Mateo Trentins (CCC). Pēdējais no viņiem gan ātri atdalījās no bēgļiem.

Līderu grupa ar latvieti sastāvā lielāko daļu no turpmākās sacīkstes atradās 2-3 minūtes priekšā peletonam, bet kā pirmais no tās izkrita Sagans. Pārējie seši riteņbraucēji cīnījās par punktiem abos pirmajos kalnu starpfinišos, taču Skujiņam pirmajā trijniekā neizdevās iekļūt.

Kad līdz finišam bija palikuši aptuveni 65 kilometri, izveidojās līderu trijotne, kurā bija Skujiņš, Pestlbergers un Asgrēns, kuri iekrāja 20 sekunžu pārsvaru pār nākamajiem trim sportistiem. Tiesa, arī šis mazais atrāviens neizdevās.

Tikmēr peletons pakāpeniski pietuvojās atrāvienā aizbraukušajiem sportistiem un apmēram 40 kilometrus pirms finiša viņus panāca. Skujiņš pēdējā kāpuma pakājē mēģināja sastādīt kompāniju Neilsonam Paulesam ("Education First"), taču ātri viena atpalika no amerikāņa un pievienojās peletonam.

Pēdējos desmit kilometros vadībā atradās trijotne, kas arī sadalīja vietas uz goda pjedestāla - francūzis Alafilips, brits Edams Jeitss ("Mitchelton-Scott") un šveicietis Marks Hirši ("Sunweb"). Spurts par uzvaru sākās 100 metrus pirms finiša, un tajā nepārspēts palika Alafilips, kurš uzveica Hirši, bet nedaudz iepalika Jeitss. Alafilips pēc uzvaras šajā posmā ieguva līdera dzelteno krekliņu.

Alafilips un Hirši finiša līniju šķērsoja pēc distancē pavadītām četrām stundām 55 minūtēm un 27 sekundēm. Sekundi atpalika Jeitss, bet vēl sekundi vēlāk finišēja grupa, kuras galvgalī bija olimpiskais čempions Gregs van Avermēts (CCC).

Neilands finišēja septiņas minūtes un divas sekundes aiz uzvarētāja, kas deva 58.vietu jeb labāko rezultātu komandā, bet Skujiņš atpalika desmit minūtes un 19 sekundes, ieņemdams 69.pozīciju. No "Trek - Segafredo" augstajā sestajā vietā finišēja nīderlandietis Bauke Molema.

Līderis kopvērtējumā ir Alafilips, kurš par četrām sekundēm apsteidz Jeitsu, bet par septiņām - Hirši. Neilands zaudē septiņas minūtes un 17 sekundes, kas dod 59.vietu, bet Skujiņš atpaliek desmit minūtes un 34 sekundes, un ir 71.pozīcijā. Kalnu karaļa ieskaitē Skujiņš ir ceturtais, bet sprinteru vērtējumā carnikavietis ieņem 17.vietu.

Neilandam šī ir debija Francijas tūrē, bet Skujiņš šajās sacensībās piedalīsies jau trešo gadu pēc kārtas.

"Tour de France", kas pelnīti tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem pasaules sporta notikumiem, šogad atzīmē savu 107.gadskārtu.

Pērn Skujiņš 17.posmā finišēja devītajā vietā, bet 2018.gadā viņam piektā vieta vienā no posmiem, kā arī vairākus etapus braukts kalnu karaļa kreklā. Pagājušajā gadā Skujiņš kopvērtējumā finišēja 81.pozīcijā.

Pēdējo reizi divi latvieši kopā "Tour de France" bija 2002.gadā. Toreiz katrs savā komandā tūrē brauca Arvis Piziks un Raivis Belohvoščiks.

Kopumā Francijas tūrē šogad paredzēts 21 etaps, 20.septembrī sacensībām finišējot Elizejas laukos.