Sezonas pirmajās Pasaules tūres sacensībās «Strade Bianche» uzvar van Ārts; latvieši ārpus laika ieskaites

Sezonas pirmajās Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules tūres sacensībās "Strade Bianche" sestdien uzvaru izcīnīja beļģietis Vauts van Ārts, kamēr latvieši Toms Skujiņš un Krists Neilands palika ārpus laika ieskaites un nefinišēja.

Šogad sportisti mēroja 183 kilometrus garu distanci, no kuriem 63 kilometri būs jāveic pa zemes ceļu.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts beļģietis van Ārts ("Jumbo-Visma"), kurš kļuva par pirmo riteņbraucēju, kuram trīs gadus pēc kārtas "Strade Bianche" izdevies kāpt uz goda pjedestāla. Iepriekšējos divos gados van Ārts izcīnīja trešo vietu.

Uzvarētājs distanci mēroja četrās stundās 58 minūtēs un 56 sekundēs. Viņš par pusminūti apsteidza itāli Davidi Formolo ("UAE-Team Emirates"), bet vēl divas sekundes lēnāks bija vācietis Maksimiliāns Šahmans ("BORA - hansgrohe").

Pagājušā gada uzvarētājs Žiljēns Alafilips no Francijas šogad prestižo tūri noslēdza 24.pozīcijā, līderim zaudēdams 15 minūtes un sešas sekundes.

Sacensībās piedalījās 237 sportisti, bet finišu ar laika ieskaiti sasniedza vien 42 riteņbraucēji, kuru vidū nebija latvieši Skujiņš ("Trek-Segafredo") un Neilands ("Israel Start-Up Nation").

Augstāko pozīciju no Skujiņa vienības ieguva itālis Džūlio Čikone, finišēdams 32.vietā. Viņš līderim zaudēja 19 minūtes un 27 sekundes, kamēr Neilanda komandas biedrs brits Alekss Dausets ierindojās 34.pozīcijā un finišēja vienā grupā ar Čikoni.

Pērn uzvaru "Strade Bianche" svinēja francūzis Alafilips, bet Skujiņš izcīnīja augsto devīto vietu.

Tikmēr dāmu konkurencē debiju Pasaules tūres sacensībās "Strade Bianche" piedzīvoja "Eurotarget - Bianchi - Vittoria" komandas pārstāve Līna Svarinska. 19 gadus vecā sportiste un vēl 170 riteņbraucējas finišu nesasniedza.

UCI Pasaules tūres kalendārā "Strade Bianche" ir pirmās sacensības pēc izsludinātā sezonas pārtraukuma.