SEB MTB maratona rīkotāji vēlas atgūt iepriekšējās sezonās zaudētos dalībniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Šogad gaidāmi vairāki jaunumi, ar ko sacensību rīkotāji vēlas atgūt savus dalībniekus, kuri pēdējos gadus vairs nestartē sacensību seriālā "SEB MTB maratons", jaunās sezonas prezentācijā otrdien žurnālistus informēja organizatori. 

Sacensību rīkotāji atgādināja, ka nākamgad Siguldas posma ietvaros norisināsies arī Eiropas čempionāts (EČ) kalnu riteņbraukšanā. Šāda mēroga sacensības iepriekš Latvijā nav notikušas.

Organizatori, aicinot velobraucējus pieteikties sacensībām, uzsver, ka tādā veidā tiks dots ieguldījums Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas labdarības mērķu sasniegšanai. Līdz jaunās sezonas sākumam ir atlikuši mazāk nekā divi mēneši. 

Sacensību rīkotājs Igo Japiņš pauda prieku, ka SEB MTB maratona laika gaitā izaudzis līdz tādam līmenim, ka tā ietvaros norisināsies EČ maratonā. "Runājot par šo sezonu, varam sacīt, ka dalībniekus sagaida vairāki labi jaunumi. Viens no tiem ir saistīts ar jaunu starta koridoru sistēmu, kas ļaus neatkrist uz beigām nākamajā posmā tiem dalībniekiem, kuriem nāksies izstāties, vai izlaist posmu. Tāpat esam aptvēruši arī jaunas vietas," solīja Japiņš.

Savukārt "SEB bankas" valdes loceklis Kārlis Danēvičs pastāstīja, ka "SOS Bērnu ciematu asociācija", tāpat kā "MTB maratons", jau ilgstoši ir "SEB bankas" partneri, tāpēc banka ir gandarīta, ka šogad ir rasta iespēja tos vienot, aicinot arī velobraucējus atbalstīt "Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas" darbu un ziedot tās aprūpē esošo jauniešu interešu izglītībai. "To saskatām kā pievienoto vērtību – šogad SEB MTB  maratonā papildus sportiskām aktivitātēm, ar kurām katrs rūpējamies par savu veselību, veloentuziastiem ir iespēja arī dot savu pienesumu arī sabiedrībai svarīgu mērķu sasniegšanā," sacīja bankas pārstāvis.

Viens no Latvijas labākajiem kalnu riteņbraucējiem Arnis Pētersons, kurš ir viens no četriem Latvijas pretendentiem uz startu olimpiskajās spēlēs "XCO krosā", teica, ka viņš SEB MTB maratonos ir ieguvis lielu pieredzi. "Šobrīd esmu viens no četriem kandidātiem uz olimpiskajām spēlēm "XCO krosā". Tas arī būs viens no maniem galvenajiem mērķiem. Nesen kā esam uzsākuši treniņus ārā ar riteņiem. Eiropas čempionāts MTB maratonā Latvijas sportam ir jauns pavērsiens, kas dos papildus motivāciju trenēties vietējiem braucējiem," uzskata riteņbraucējs.

SEB MTB  maratonā 2015.gada sezonā paredzēti septiņi posmi, pirmo reizi tos aizvadot arī Talsos un Ikšķilē. Siguldas posms ir iekļauts UCI MTB maratonu sērijas kalendārā. Visos sacensību posmos ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam būs iespēja izmēģināt spēkus kādā no četriem braucieniem – "Skandi motors" distancē,"Virši–A" braucienā, "Mammadaba" veselības distancē un pozitīvām emocijām pārpilnajās bērnu sacensībās.

Rūpējoties par dalībniekiem, SEB MTB maratona rīkotāji ir uzlabojuši starta koridoru sistēmu, ļaujot automātiski nezaudēt starta vietas tiem, kuri būs spiesti kādu no posmiem izlaist. Tāpat īpaši aicināti atgriezties ir velo entuziasti, kuri izlaiduši vienu, vai divas sezonas. Arī viņiem starta koridors tiks aprēķināts pēc koeficienta. Pagājušajā gadā SEB MTB maratonā kopumā startēja teju 5000 riteņbraucēju. Katrā posmā dalībnieku skaits sniedzās pāri 2000 riteņbraucēju.

Sacensību mājas lapā ir sākusies reģistrācija jaunajai sezonai, kur atrodams arī nolikums. Ikvienam velobraucējam, piesakot savu dalību sacensību mājas lapā, būs iespēja ziedot līdzekļus Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai. Dalībnieki, kuri būs ziedojuši labdarības mērķiem, saņems īpašas atpazīšanās zīmes.

2016.gadā Eiropas čempionāts MTB maratonā Latvijā norisināsies pirmo reizi. Šīs sacensības tiek rīkotas vienu reizi gadā kādā no Eiropas valstīm. Latvijai tik augsta līmeņa sacensību organizēšana, kurā piedalās pasaules elites "MTB" maratonisti uzticēta, ņemot vērā tradīcijām bagāto MTB maratonu riteņbraukšanas kultūru un plašo velosporta cienītāju loku. Turklāt Siguldas novads sevi apliecinājis kā augsta līmeņa starptautiskajiem sporta pasākumiem piemērotu norises vietu, kas sacensību norisi spēj nodrošināt visaugstākajā līmenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti