Saramotins un Skujiņš finišē vadošajā grupā Katalonijas velobrauciena pirmajā posmā

Latvijas riteņbraucēji Aleksejs Saramotins un Toms Skujiņš pirmdien finišēja lielajā grupā Pasaules tūres kalendārā iekļautajā prestižā Katalonijas daudzdienu velobrauciena pirmajā posmā.

Saramotins no "Bora-Hansgrohe" vienības ieņēma 14.vietu, bet Skujiņš, kurš pārstāv "Trek-Segafredo" komandu, ierindojās 50.pozīcijā.

Par 152,3 kilometrus garā etapa uzvarētāju kļuva "Quick-Step Floors" komandu pārstāvošais kolumbietis Alvaro Hosē Hodegs, kurš atradās peletona galvgalī, finišu sasniedzot trīs stundās, 39 minūtēs un 31 sekundē.

Finiša spurtā kolumbietis pārspēja divus Saramotina komandas biedrus - īru Semu Benetu un Džeju Makartiju no Austrālijas.

Lielajā grupā bija 159 velobraucēji, abiem Latvijas sportistiem esot peletona vadošajās rindās.

Kopvērtējumā Hodegs par četrām sekundēm apsteidz Benetu, bet vēl sekundi, pateicoties starpfinišā gūtām bonusa sekundēm, atpaliek ukrainis Andrijs Grivko ("Astana"). Tikmēr Saramotins un Skujiņš atpaliek par desmit sekundēm, ieņemot 15. un 51.vietu.

Katalonijas velobraucienā būs septiņi posmi, sacensībām svētdien noslēdzoties Barselonā. Trešajā un ceturtajā etapā finišs būs kalnā, bet arī citos posmos plānoti kāpumi.

Pirms septiņiem gadiem Katalonijas velobrauciena pirmajā posmā uzvarēja Gatis Smukulis, savukārt pērn šajās sacensībās triumfēja spānis Alehandro Valverde, kurš šogad centīsies nosargāt titulu un trešo reizi karjerā uzvarēt šajās sacensībās.

Kā vēstīts, Skujiņš janvāra beigās uzvarēja Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) pirmās kategorijas velobraucienā "Trofeo Lioseta Andratx". Līdz šim tik agri neviens no Latvijas riteņbraucējiem nebija ticis pie uzvaras kādās no UCI kategorijas sacensībām, turklāt Skujiņš pirmās kategorijas viendienu velobraucienā triumfēja pirmoreiz karjerā.

Savukārt Saramotinam līdz šim šajā sezonā augstākā bija 24.vieta februāra beigās vienas dienas velobraucienā Kūrne-Brisele-Kūrne.

Tāpat pirmdien daudzdienu velobraucienu Francijā sāka Andžs Flaksis no profesionālās kontinentālās komandas "Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources", kurš Normandijas velobrauciena (UCI kat.2.2) pirmajā etapā ieņēma 74.vietu.

Arī Flaksis finišēja lielajā grupā, kuras priekšā bija viņa komandas biedrs Fabians Līnhards no Šveices, kurš 140 kilometru distanci veica trīs stundās, 53 minūtēs un 16 sekundēs.

Otrais palika Zēss Bols no Nīderlandes ("SEG Racing Academy"), bet trešais bija viņa tautietis Džeisons van Dalens ("Delta Cycling Rotterdam"). Tikmēr Flaksis, kuram šīs ir pirmās sacensības šajā sezonā, uzvarētājam zaudēja vien piecas sekundes.

Kopvērtējumā viņš ieņem 75.vietu, Līnhardam zaudējot 15 sekundes.

Arī Normandijas velobraucienā būs septiņi posmi, sacensībām noslēdzoties svētdien.

Flaksis, kurš 2012.gadā kļuva par Eiropas U-23 čempionāta sudraba medaļnieku grupas braucienā, karjeras laikā piecas sezonas aizvadījis trīs dažādās ASV kontinentālā līmeņa riteņbraukšanas komandās, bet iepriekšējās trīs sezonas pārstāvēja "Holowesko Citadel" vienību.

Pērn Flaksis triumfēja Kanādā notikušajā "Tour de Beauce" velobraucienā (UCI kat.2.2).