Saramotins apsteidz konkurentus Rīgas velomaratonā sporta distancē

Šveices komandas "IAM Cycling" profesionālis Aleksejs Saramotins svētdien uzvarēja "Tele2" Rīgas velomaratonā sporta distancē, savukārt sievietēm ātrākā bija RRS braucēja Elīna Sauka, informēja organizatori. Velomaratonā pilsētas centrā startēja arī Tautas un Ģimeņu braucienu dalībnieki.

Saramotins 87 kilometru distancē divus kilometrus pirms finiša veica izšķirošo izrāvienu, atstājot aiz sevis tuvākos sekotājus Armandu Bēci („Rietumu – Delfin”) un Rihardu Bartuševicu („Trek DPA/ RRS”). Finiša spurtā otrais palika Bēcis, bet trešais - Bartuševics. Uzvarētājs distanci veica stundā, 56 minūtēs un 58 sekundēs, bet pēc finiša teica, ka panākums nenāca viegli.

"Lai arī jutos diezgan labi, tomēr sacensības nebija vieglas," atzina Saramotins. "Izšķirošo izrāvienu veicu divus kilometrus pirms finiša. Gribu uzslavēt pārējos braucējus - sportiskais līmenis bija ļoti augsts un uzvarēt nebija viegli," viņš piebilda.

Sievietēm Sauka ar rezultātu 1.58:22, aiz sevis atstāja tuvākās konkurentes Endiju Rutuli un Rūtu Brakovsku.

Tautas klasē, kur dalībnieki cīnījās par Rīgas mēra kausiem, startu deva 2000. gada pasaules čempions Romāns Vainšteins. Vīriešu konkurencē uzvarēja „Skanstes” komandas dalībnieku Roberta Zuļģa un Raimonda Briča tandēms, kas 31,4 kilometru garajā distancē pavadīja 44 minūtes un 59 sekundes. Sievietēm pirmā finišēja Justīne Brūvere.

Pacilātā gaisotnē norisinājās 15 kilometru garais Ģimenes brauciens bez laika kontroles. Šajā distancē piedalījās ģimenes ar bērniem, darba kolektīvi, kā arī draugu kompānijas. Ātrākos Ģimenes braucienā nenoteica, tomēr balvas saņēma atraktīvākie un draudzīgākie dalībnieki.