Riteņbraukšanas saime ar grāmatas izdošanu svin sporta veida jubileju Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Plašāku sabiedrību trešdien iepazīstināja ar grāmatu "Riteņbraukšanas sports Latvijā trīs gadsimtos", kas radīta par godu riteņbraukšanas 130 gadu jubilejai Latvijā un tajā  iekļautas spilgtākās personības un notikumi Latvijas riteņbraukšanā no pirmsākumiem līdz šodienai. Klātesot abiem Latvijas sportistiem - pasaules čempioniem šosejas riteņbraukšanā - Emīlijai Sonkai un Romānam Vainšteinam, kā arī virknei citu leģendāru personību, virmoja atmiņas par riteņbraukšanas vēsturi un nākotnes vīzijas.

Pasākuma noskaņu radīja Normunds Jakušonoks pie klavierēm, un federācijas prezidents Igo Japiņš, atklājot svētkus, ar lepnumu atgādināja, ka riteņbraucēji ir otrā vecākā sporta organizācija Latvijā.

Lai gan Atis Jansons minēts kā grāmatas autors un sastādītājs, atvēršanas svētkos viņš uzsvēra, ka ir tikai viens no lielās rakstnieku komandas. Grāmatā ir daudzu Latvijas riteņbraukšanas notikumus atspoguļojušo autoru ieguldījums.

"Trīs gadsimti vienā grāmatā - tas ir nenormāls projekts. Latiņa bija uzlikta tik augstu, ka to nācās laist pa druskai lejāk, un tik un tā pārpalikums ir milzīgs, pietiktu četrām grāmatām," atzina Jansons.

Par BMX tēvu Latvijā dēvētais Jānis Siliņš uzskata, ka grāmata būs liels stimuls jaunajai paaudzei un palīdzēs motivācijai sportot. 

Grāmatas nodaļā "Pirmie zelta gadi" ir apraksts par Emīliju Sonku. Vienā no fotogrāfijām viņa redzama ar lielu līdaku rokās, jo izrādās - makšķerēšana ir viens no pasaules eksčempiones hobijiem. Otrā fotogrāfija Sonka ir kopā ar citu slavenu alsundzieti - Kristapa Porziņģa vecmāmiņu.

Sonka pastāstīja, ka viņas pasaules čempionāta medaļa un arī citas godalgas glabājas Latvijas Sporta muzejā. Panākumiem bagātā veterāne uzsvēra, ka riteņbraukšana palīdz pašorganizēties, jo tas nav sporta veids, kur treneris visu laiku var stāvēt blakus.

Par Latvijas riteņbraukšanas mūsdienu varoņiem šajā grāmatā gari nerunā. Viņi vēl nepieder vēsturei. Viņi savu iespēju robežās veido šodienu, tostarp arī Ivo Lakučs, kurš pats vēl startēja Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet nākamajā olimpiādē jau veidoja Māra Štromberga zelta stāstu. Riteņbraukšanas vēsturi un nākotni jau šodien raksta arī Gatis Smukulis, kuru trešdien atzina par gada riteņbraucēju Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti