Riteņbraucējs Skujiņš: Pavasaris Spānijā nenozīmē treniņus ārā, noteikta pilnīga izolācija

Gaidot pandēmijas izraisīto stingro ierobežojumu atcelšanu, Toms Skujiņš turpina Spānijā sevi uzturēt formā, bet visi treniņi riteņbraucējam risinās mājas apstākļos, jo Covid-19 bīstamās izplatības dēļ arī profesionāliem sportistiem jāievēro norādījumi gandrīz nepārtraukti uzturēties mājās.

Skujiņš sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka Spānijā situācija nav diez ko patīkama, jo praktiski pilnīgā izolācijā ir atļauts iziet tikai pēc visnepieciešamākajām lietām uz veikalu vai aptieku. Veikalos gan joprojām ir plaša izvēle, jo nekāda panika un izpirkšanas mānija nevalda.  

Toms Skujiņš par pašizolāciju SpānijāMāris Bergs

Pavasarīgi siltais laiks nenozīmē, ka var trenēties ārā, atzina Skujiņš, kurš sezonu sāka komandas "Trek-Segafredo" sastāvā, līdz pandēmijas dēļ kalendārā iestājās pauze. Lai gan braukšana ar divriteni velosportistiem ir profesionāla nepieciešamība, Skujiņš akceptē lēmumu, ka Covid-19 apstākļos uz visiem attiecas vienādi noteikumi.

"Piespēle" podkāstā

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Ja atļautu ielās doties riteņbraukšanas profesionāļiem, tas būtu ļoti slikts piemērs, kas sabiedrībā neveicinātu siltas jūtas pret riteņbraucējiem, sacīja Skujiņš. Viņš pilnīgi pieņem situāciju, ka infekcijas izplatības riska mazināšanai ieviestie stingrie noteikumi ir attiecināmi arī uz profesionāliem sportistiem. 

Skujiņš trenējas mājās uz komandas atsūtītā trenažiera.

Viņš neslēpj, ka nav viegli to pieņemt, bet uzsvēra nepieciešamību visiem ieklausīties pareizajos cilvēkos. Pēc riteņbraucēja prognozēm, treniņu apstākļi tik drīz nemainīsies, jo sacensības noteikti neatsāksies ātrāk kā pēc mēneša. Daudzas sacensības kalendārā jau ir izsvītrotas, bet labvēlīgas nākotnes gadījumā tās tiks sablīvētas gada otrajā pusē. Daudzas sacīkstes tad pārklātos, bet Skujiņš uzskata, ka 2021.gada kalendāru tas diez vai ietekmēs. 

Svīšana uz trenažiera Tomam nav tas pats, kas braukšana pa šoseju, kur sešu stundu treniņš ir daudz patīkamāks, bet pienācīga atdeve ir arī no pedāļu griešanas telpās. Treniņu ritmu vairāk ietekmē tas, ka nav zināms, kad un vai būs sacensības. Ja nebūtu pandēmijas, sacensības pavasarī risinātos jau pilnā sparā un arī treniņi būtu pavisam citādi.

Daļa treniņu Skujiņam ir arī ar svaru zāles aprīkojumu - to pirms diviem gadiem viņš iegādājies pats,

tādēļ spēka treniņus var aizvadīt savā garāžā. Uz oficiālām svaru zālēm Toms nav gājis jau vairākus gadus.

Pašizolācijas apstākļos Skujiņš negarlaikojas, jo arī telpās viņam ir daudz ko darīt. Riteņbraucējs ir pieteicies jauniem apmācības kursiem, apņēmies lielāku uzmanību veltīt spāņu valodas apgūšanai, kā arī ar aktivitāti sociālajos medijos cenšas uzturēt līdzjutējos interesi par riteņbraukšanu. Nevienam situācija nav viegla, un jācenšas pasaulē uzlabot noskaņojumu, piebilda carnikavietis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti