Riteņbraucējs Neilands izcīna 15.vietu Eiropas U-23 čempionāta distancē

Latviešu riteņbraucējs Krists Neilands svētdien izcīnīja 15.vietu Igaunijā notikušajā Eiropas U-23 čempionātā grupas braucienā. Septiņus kilometrus līdz finišam kuldīdznieks bija izvirzījies pat sudraba medaļas pozīcijā, tomēr pēc četriem kilometriem lielā grupa noķēra līderus un čempions tika noskaidrots finiša spurtā, kurā ātrākais bija Slovākijas riteņbraucējs Ēriks Baška.

Slovāks161,2 kilometrus garo distanci veica trīs stundās 36 minūtēs un 49 sekundēs, bet Neilands finišēja ar tādu pašu rezultātu un tika klasificēts 15.pozīcijā. Savukārt Deins Kaņepējs ieņēma 93.vietu (+7:32) bet Aleksandrs Rubļevskis un Mārtiņš Savickis sacensības nepabeidza.

Svētdien Ēriks Toms Gavars izcīnīja 36.vietu grupas braucienā junioru vecuma grupā, bet Māris Kalniņš ierindojās 71.pozīcijā. Tikmēr Klāvs Rubenis palika 98.vietā, bet Matīss Riekstiņš ieņēma 107.pozīcija, kamēr uzreiz aiz viņa finišēja arī Niklāvs Aleksandrs Čakšs. Savukārt kā 112.ātrākais bija Mareks Kampe, bet 116.vietā ierindojās Nils Kelderis.

Piektdien individuālajā braucienā puišu konkurencē Gavars ieņēma desmito vietu, Iļja Tjagunovs ierindojās 40.vietā, bet Kelderis palika 53.pozīcijā.

Savukārt talantīgā Latvijas šosejas riteņbraucēja Lija Laizāne ceturtdien individuālajā braucienā U-23 vecuma grupā izcīnīja 15.vietu, bet grupas braucienā ierindojās 23.pozīcijā.

Turpretim starp juniorēm individuālajā braucienā 18.vietu guva Endija Rutule, bet 37.vietu ieņēma Viktorija Sipoviča. Tikmēr grupas braucienā sestdien Rutule ierindojās 45.vietā, Sipoviča palika 69.vietā, bet Elīna Sauka nesasniedza finišu.

Aizpērn Eiropas čempionāta U-23 vecuma grupā bronzas medaļu grupas braucienā izcīnīja Toms Skujiņš, bet pērn labāko sniegumu no Latvijas sportistiem uzrādīja Rutule, kura juniorēm izcīnīja 14.vietu grupas braucienā.