Riteņbraucējs Bogdanovičs triumfē daudzdienu velobrauciena «Tour of China 2» noslēdzošajā posmā

Latvijas riteņbraucējam Mārim Bogdanovičam svētdien izdevies uzvarēt UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of China 2” noslēdzošajā posmā, un kopvērtējumā viņš arī uzvarēja labākā sprintera vērtējumā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Svētdien velobrauciena pēdējā posmā dalībniekus sagaidīja 91,2 kilometru gara distance bez lieliem kāpumiem. Ļoti aktīvi posmu aizvadīja Pēters Prūss un Andris Vosekalns, kuri iesaistījās atrāvienos un nopelnīja vērtības bonusa sekundes, kas ļāva pacelties augstāk kopvērtējumā. Līdz finišam atrāviens tika likvidēts.

Uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā. Pirms tā lielisku darbu paveica “Rietumu banka – Rīga” komandas sportisti – Deins Kaņepējs, Armands Bēcis, Andris Vosekalns, Pēters Prūss un Viesturs Lukševics. Lieliskā pozīcijā tika izvirzīts dobelnieks Māris Bogdanovičs, kurš ar uzviju spēja reabilitēties par piedzīvoto kritienu ceturtajā etapā.

Bogdanovičam padevās izcils finiša spurts, kurā mūsu riteņbraucējs pārspēja visus konkurentus un izcīnīja pirmo uzvaru velobraucienos Ķīnā. Māra laiks trasē bija 1 stunda 53 minūtes un 23 sekundes. Otrajā vietā palika itālietis Rafaels Andriato, bet trijnieku noslēdza baltkrievs Sergejs Papoks.

12. vietā finišēja Deins Kaņepējs, 25. bija Andris Vosekalns, 30. Pēters Prūss, 47. Viesturs Lukševics (visi +00:00:00), bet lielisku darbu paveikušais Armands Bēcis tika ierindots 83. vietā (+00:00:19). Finišu sasniedza 116 no 120 startējušajiem dalībniekiem.

Kopvērtējumā par tūres uzvarētāju kļuva Kevins Rivera no Itālijas profesionālās kontinentālās komandas “Androni – Sidermec – Bottecchia”, kurš par 22 sekundēm apsteidz itālieti Mirko Tristino no citas profesionālās kontinentālās vienības “Willer Triestina – Selle Italia”.

Pateicoties lieliski aizvadītajam noslēguma posmam, Pēters Prūss no 11. vietas spēja pakāpties uz sesto pozīciju. Uzvarētājam “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs zaudēja 1 minūti un 5 sekundes. Viesturs Lukševics tūri noslēdza 15. vietā (+00:03:16).

Māris Bogdanovičs velobrauciena kopvērtējumā nopelnīja labākā sprintera kreklu, apsteidzot vadošos itāļu profesionālo kontinentālo komandu sprinterus. Kopvērtējumā Mārim 57. pozīcija. Andris Vosekalns noslēgumā ieņēma 79. vietu, Armandam Bēcim 83. pozīcija, bet Deins Kaņepējs tika ierindots 113. vietā.