Riteņbraucēja Žibasa Itālijas posmā ceturtā junioru konkurencē

Latvijas riteņbraucēja Paula Žibasa Itālijas pilsētā Val di Solē izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa izcīņas kalnu riteņbraukšanās ceturtajā posmā junioru meiteņu grupas ''MTB Downhill'' sacensībās. Savukārt MTB XCO krosa sacensībās Mārtiņš Blūms finišēja 66. vietā, kamēr Arnim Pētersonam 84. pozīcija, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Junioru meiteņu grupas ''Downhill'' sacensībās startēja kopumā 11 sportistes no septiņām valstīm. Priekšsacīkstēs Paula Žibasa sasniedza ceturto labāko laiku. Izšķirošajā braucienā cīņā par godalgām Žibasa tehniski sarežģīto trasi veica piecās minūtēs un 3,57 sekundēs, kas deva ceturto vietu. Uzvarēja austriete Valentina Holla, kurai Paula zaudēja 20,5 sekundes. Otrā vieta Annai Nevkrikai no ASV, bet trešā pozīcija Millei Džonsetai no Norvēģijas.

Elites vīru XCO krosa sacensībās startēja kopumā 115 sportisti. Spraigā cīņā nepārspēts Itālijas posmā palika leģendārais šveicietis Nino Šurters. Šveicietis, kurš ir arī pasaules ranga līderis un Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, pēdējā aplī prata apsteigt lielisku sacīksti aizvadošo itālieti Gerhardu Keršbaumeru.

Blūms finišā ieņēma 66. pozīciju, uzvarētājam zaudējot deviņas minūtes un 40 sekundes. Pētersons finišu sasniedza 84. vietā, uzvarētājam zaudējot vienu apli.

Pasaules kauss kalnu riteņbraukšanā turpināsies jau nākamās nedēļas nogalē, kad Andoras pilsētā Valnordā notiks piektā posma sacensības.