Rīgas Velomaratonā piedalās 3000 dalībnieku; sporta braucienā uzvar Flaksis

Vairāk nekā 3000 dalībnieku pulcējušajā Rīgas velomaratonā uzvaru 79 kilometru sporta braucienā izcīnīja "Rietumu–Delfin" komandas riteņbraucējs Andžs Flaksis un RRS pārstāve Elīna Sauka sieviešu konkurencē, informēja organizatori. Visplašāk pārstāvētajā Tautas distancē pie Rīgas mēra kausiem tika Juris Visockis un Justīne Brūvere.

Velomaratonā, kas notika jau 31. reizi, dalībniekiem bija iespēja startēt Sporta, Tautas vai Ģimenes braucienā. Visas trīs distances šogad veda pa Rīgas lielajām ielām un tiltiem.

Piecu apļu garajā Sporta braucienā jau sākumā tika turēts ļoti augsts temps. Pēdējā aplī pirmais aizbrauca Krists Neilands, kuru sekotāju grupiņa vēlāk panāca. Izšķirošie notikumi norisinājās sešus kilometrus pirms finiša, kad izrāvienu veica Flaksis, un viņam izdevās nosargāt pozīcijas un izcīnīt skaistu solo uzvaru. Flaksis distancē pavadīja stundu 49 minūtes un 43 sekundes. Sīvā cīņā par otro vietu Krists Neilands finiša spurtā pārspēja Māri Bogdanoviču. Dalībnieku vidū bija abu Latvijas vadošo riteņbraukšanas komandu "Rietumu–Delfin" un "Alpha Baltic/Unitymarathons.com" riteņbraucēji.

Dāmām ātrākā bija Sauka, kura aiz sevis atstāja Endiju Rutuli un Viktoriju Sipoviču. Komandu vērtējumā uzvarēja "Rietumu-Delfin", apsteidzot "Alpha Baltic/Unitymarathons.com" un "Trek team".

Andžs Flaksis pēc uzvaras atzina, ka sacīkšu gaita bija ļoti aktīva, jo nemitīgi sekoja uzbrukumi. Uzvarētāju arī priecēja unikālā iespēja braukt pa Rīgas lielajām ielām un tiltiem, turklāt komandas sajūta palīdzēja arī cīņā par uzvaru.

"Mūsu komandas biedri bija visos atrāvienos, tāpēc pārējiem nevajadzēja lieki tērēt spēkus, ķerot līderu grupiņas. Pēdējā aplī, kad Rihards Bartuševics un Māris Bogdanovičs noķēra mūsu komandas pārstāvi Kristu Neilandu, atrāvienu veicu es. Pēc piektdienas un sestdienas sacensībām Igaunijā, šis velobrauciens pagāja diezgan ātri. Sākums bija grūts, bet tad kājas iegriezās un viss bija labi," sacīja Flaksis.

Masveidīgajā Tautas braucienā, kur startēja teju 2000 riteņbraucēju, 31,6 kilometru garajā distancē uzvarētājs noskaidrojās pēdējā aplī. Solo uzvaru izcīnīja Policistu velobiedrības riteņbraucējs Visockis. Otrajā vietā finišēja Toms Dinsbergs, bet trešā pozīcija Linardam Veidem. Sieviešu konkurencē nepārspēta palika carnikaviete Brūvere, apsteidzot Inesi Zvirgzdiņu un Adeli Ilgu Spigovsku. Godalgoto vietu ieguvēji savā īpašumā ieguva Rīgas mēra kausus.

Patīkamā un draudzīgā gaisotnē norisinājās Ģimenes brauciens, kur uzvarētāji netika noteikti, toties dalībnieki piedalījās loterijā, kā arī tika noteikts visbritiskāk ģērbtais riteņbraucējs. Tāpat tika noteikti arī vecākie, atraktīvākie un ekskluzīvākie riteņbraucēji.