Pasaules čempionātā riteņbraukšanā elites grupā startēs Skujiņš un Neilands

Austrijas pilsētā Insbrukā svētdien sāksies pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kur Latviju pārstāvēs pieci Latvijas sportisti, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).  Elites grupā startēs Toms Skujiņš un Krists Neilands.

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā tradicionāli notiek septembra pēdējā nedēļā. Šogad pasaules čempionāts būs īpašs ar reljefo trasi gan grupas braucienā, gan individuālajās un komandu braucienu distancēs.

Visās trijās pasaules čempionāta distancēs startēs 27 gadus vecais carnikavietis Skujiņš. Čempionāta startā svētdien viņš pārstāvēs "Trek-Segafredo” vienību komandu braucienā, trešdien sacentīsies individuālajā distancē, bet nākamās nedēļas svētdienā čempionāta noslēgumā līdzās Neilandam būs grupas brauciena dalībnieks.

Junioriem debija pasaules čempionātā būs Aleksam Krastam (“RRS/MSĢ/Ogre”), kurš startēs individuālajā un grupas braucienā. Junioru meiteņu grupā individuālajā un grupas braucienā startēs abas Latvijas čempiones – Līna Svarinska (“Belo CP/RRS”) un Daniela Leitāne (Dobeles sporta skola). Abas sportistes jau startēja Eiropas čempionātā, kur ieņēma vietas trešajā un ceturtajā desmitā.

Elites grupas brauciens būs liels izaicinājums ikvienam dalībniekam - 265 kilometru distances pirmā daļa vedīs līdz Insbrukai, kur riteņbraucēji apļos pa pilsētas un apkārtnes ceļiem. Katrā aplī paredzēts viens stāvs vairākus kilometrus garš kāpums un sekojošs tehnisks nobrauciens. LRF prognozē, ka par uzvaru cīnīsies skaitliski neliela braucēju grupiņa. Smagajā aplī savas spējas pārbaudīs arī juniori (132,4 km) un juniores (71,7 km).

Komandu braucienā būs jāveic 62,8 kilometru distances ar vienu izteiktu kāpumu trases vidusdaļā. Individuālajā braucienā vīriešiem būs 52,4 kilometru trase arī ar vienu izteikti stāvu un vairāk nekā piecu kilometru garu kāpumu. Nopietni pārbaudījumi kalnainā reljefā sagaida arī junioru puišu un meiteņu individuālā brauciena dalībniekus, kas veiks attiecīgi 27,8 kilometrus un 20 kilometrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti