Organizatori cer iedzīvināt «Baltijas ceļa» velobraucienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Trešo gadu pēc kārtas rīkojot atjaunoto "Baltijas ceļa" velobraucienu, organizatori cer sasniegt vairākus mērķus, tostarp padarīt sacensības tik atpazīstamas, lai tās ieņemtu pamanāmu vietu starptautiskajā kalendārā. Šogad Latvijā notiks viens velobrauciena posms, dalībniekiem 22.augustā mērojot ceļu no Smiltenes līdz Siguldai.

Starptautiskas atpazīstamības dēļ oficiāli par "Baltic Chain" nosauktais velobrauciens notiks no 19. līdz 25. augustam Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Tradīcijām bagātajam velobraucienam piešķirta Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) 2.2 kategorija. Baltijas velobrauciens ir tradīcijām bagāts pasākums, kas bija populārs kopš tā pirmsākumiem piecdesmitajos gados. Pēc Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības atjaunošanas tas apsīka, tomēr 2011. gadā, pateicoties visu trīs valstu riteņbraukšanas federāciju prezidentu noslēgtajam memorandam, sacensības tika atjaunotas, un tās sekmīgi norisinājušās divus gadus.

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) prezidents Igo Japiņš, pirmdien pastāstīja, ka vēlas celt godā "Baltijas ceļa" akciju kā trīs Baltijas valstu neatkarības atgūšanas simbolu. Organizatori arī vēlas popularizēt riteņbraukšanu daudzdienu sacensībās, kas, pēc Japiņa teiktā, būtiski atšķiras no viendienas sacensībām. Japiņš nākotnē vēlas panākt sacensību nonākšanu "Eurosport" televīzijā, lai popularizētu Latviju un Baltiju kā tūrisma mērķi.

Sacensībās startēs 21 komanda no 15 valstīm, septiņas nacionālās izlases, bet Latviju pārstāvēs "Rietumu-Delfin" un "Alpha Baltic/Unimarathon.com" riteņbraucēji. Japiņš pastāstīja, ka interesi izrādīja 60 komandu, taču organizatoru iespējas ir ierobežotas. Viņš atzina, ka sacensības var sarīkot, pateicoties valsts atbalstam. Japiņš cer, kas tas palīdzēs iekustināt šī velobrauciena kustību.

"Rietumu-Delfin" riteņbraucējs Andris Vosekalns žurnālistiem "Baltijas ceļā" paredz interesantu spēkošanos, jo Baltijas velobrauciens ar katru gadu kļūst arvien sarežģītāks. Viņš uzsakata, ka Latvijas riteņbraucēji tāpat kā lietuvieši un igauņi jutīsies kā mājās. Vosekalns tomēr uzsvēra, ka labi jānobrauc mājās, kur riteņbraucēji jūtas morāli spēcīgāki. "Alpha Baltic/Unimarathon.com" riteņbraucējs Kristofers Rācenājs pieļāva iespēju, ka abu komandu dalībnieki braucienā varētu sadarboties, taču daudz kas būs atkarīgs no situācijas sacensībās.

Atzinīgi "Baltijas ceļa" velobrauciena atjaunošanu novērtēja labklājības ministre Ilze Viņķele. Viņa uzskata, ka valsts atbalstam jāstiprina sporta veids, kas sevi spēj apliecināt bez nopietnas palīdzības. Viņķele Baltijas velobraucienu arī nosauca par labu veidu, kā par Latvijas vēsturi nerunāt smagnēji, lai ieinteresētu jauniešus. Velobraucienu viņa nosauca par projektu, kas stiprina Baltijas vienotību.

Gandarīts par Baltijas velobrauciena rīkošanu ir arī Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubeļvskis. LOK prezidents uzsvēra, ka viņam kā smiltenietim tas ir jo svarīgāk.

"Baltijas ceļa" velobrauciens būs sadalīts sešos posmos ar startu 19.augustā Somijas pilsētā Lahti. Nākamie divi posmi risināsies Igaunijā, bet Latvijas posmā dalībniekiem būs jāveic 178 kilometri. Pēc atpūtas dienas pēdēji divi posmi paredzēti Lietuvā, kur 25.augustā velobrauciens finišēs Viļņā.

„Baltic Chain” velobraucienu organizē Lahti veloklubs, Latvijas un Lietuvas Riteņbraukšanas federācijas, kā arī Igaunijas „Pro" veloklubs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti