Neilands uzvar Latvijas čempionātā rudens velokrosā

"Rietumu-Delfin" riteņbraucējs Krists Neilands svētdien Garkalnes mežos izcīnīja pārliecinošu uzvaru Latvijas čempionātā rudens velokrosā, informēja organizatori. Sievietēm uzvarēja igauniete Karolīna Varblane, bet labākā Latvijas sportiste Katrīna Jaunslaviete finišēja otrā.

Vīriešu elites grupā, startējot teju visiem labākajiem pašmāju kalnu riteņbraucējiem, Neilandam uzvaru nodrošināja finišs pēc 54 minūtēm un 48 sekundēm. Otrais aiz kuldīdznieka finišēja Pēteris Janevics, uzvarētājam zaudējot minūti un 46 sekundes, bet trešo vietu ieguva Andris Ponomarenko, no Neilanda atpaliekot par teju četrām minūtēm. Pirmajā sešiniekā iekļuva arī Ervīns Smoļins, Gints Jakovels un 2013.gada Latvijas čempions riteņbraukšanas krosā Matīss Preimanis.

Sacensību organizatori un trases veidotājs Normunds Noreiko riteņbraucējiem sagatavoja aizraujošu trasi, kurā lieliskos laikapstākļos bija jāpievar stāvi kāpumi, nobraucieni, kā arī citi tehniski sarežģīti posmi. Viena apļa garums bija 3,5 kilometri, un atkarībā no vecuma grupas riteņbraucēji to veica trīs līdz septiņas reizes. Dažādās ieskaites grupās piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieku.

Elites grupā Neilands par līderi kļuva jau pirmajos metros un pamazām attālinājās no konkurentiem. Pēc pirmā apļa Neilanda pārsvars pār tuvāko sekotāju Janevicu bija 24 sekundes, bet vēlāk atstarpe pieauga. Pēdējos apļos lielas izmaiņas līderu vidū vairs nenotika.

Junioriem uzvarēja Raivis Sarkans, aiz sevis atstājot Deinu Kaņepēju un Andreju Podānu. Jauniešiem labākais bija Dāvis Perševics, bet zēnu un meiteņu grupās uzvarēja Kristofers Bindemanis un Endija Rutule. Sacensības organizēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija un "NN Sporta klubs".