Neilands piedalās atrāvienā un finišē TOP50 «Tour de France» posmā, uzvaru svin Metjūss

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands sestdien ieņēma 46.vietu un Toms Skujiņš finišēja 94.pozīcijā prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" 14.posmā, kurā uzvaras laurus plūca austrālietis Maikls Metjūss.

Tikmēr kopvērtējuma līderis Jonass Vingegords no Dānijas ("Jumbo-Visma") finišēja kopā ar savu lielāko konkurentu, slovēni Tadeju Pogačaru (UAE).

Sestdien riteņbraucēji veica 192,5 kilometrus ar četriem trešās kategorijas un vienu otrās kategorijas kāpumu.

Diezgan ātri izveidojās atrāviens, kurā bija 23 riteņbraucēji, viņu vidū arī Neilands ("Israel-Premier Tech"). Vienīgajā sprinta starpfinišā apmēram pie 50 kilometru atzīmes Neilands piekāpās vienīgi Metjūsam ("BikeExchange - Jayco").

Atrāviena grupas pārsvars pārsniedza desmit minūtes, bet peletonā bija kopvērtējuma līderis Vingegords un dāņa tuvākie sekotāji. No atrāviena sportistiem Metjūss apmēram 50 kilometrus pirms finiša centās aizbraukt vienatnē, bet vēlāk viņam pievienojās vēl trīs riteņbraucēji. Pati grupa sadalījās vairākās daļās un Neilands sākotnēji bija trešajā no tām.

No vadošās četrotnes pirmais atdalījās dānis Andreass Krons ("Lotto Soudal"), kura velosipēdam plīsa riepa un viņš bija spiests pievienoties trešajai grupai, kas bija nepilnu minūti aiz līderiem. Vadošais trio - Metjūss, austrietis Fēlikss Grosšartners ("BORA - hansgrohe") un spānis Luiss Leons Sančess ("Bahrain - Victorious") - pēdējā kāpumā devās kopā.

Kad līdz finišam bija apmēram 3,2 kilometri, Metjūss devās solo atrāvienā, kamēr Grosšartners un Sančess tika panākti. Nepilnus divarpus kilometrus pirms posma beigām Metjūsam pievienojās itālis Alberto Betiols ("EF Education-EasyPost"), kurš uz brīdi atstāja sāncensi sev aiz muguras, tomēr austrālietis sakopoja spēkus un atbildēja itālim, puskilometru vēlāk atgūstot līderpozīciju.

Pēc tam jau sekoja nobrauciens un ceļš uz finišu, kuru Metjūss veica vienatnē, posmu beidzot četrās stundās 30 minūtēs un 53 sekundēs. Betiols zaudēja 15 sekundes, bet 34 sekundes pēc uzvarētāja finišēja francūzis Tibo Pino ("Groupama - FDJ").

Neilands uzvarētājam zaudēja 17 minūtes un 59 sekundes, bet Skujiņš ("Trek-Segafredo") atpalika 23 minūtes un 26 sekundes.

Vingegords un Pogačars finišēja līdzās, trešajā desmitā, abiem posmu beidzot ar vienādu finiša laiku. Dānis savu sāncensi apsteidz par divām minūtēm un 22 sekundēm, bet vēl 21 sekundi zaudē brits Geraints Tomass ("Ineos Grenadiers"), kurš šodien Pogačaram piekāpās par 17 sekundēm un attālinājās no otrās vietas.

Neilands un Skujiņš atpaliek vairāk nekā divas stundas, ieņemot attiecīgi 91. un 95.vietu.

Skujiņam šis ir piektais starts "Tour de France" sacensībās, kamēr Neilands otro reizi piedalās šajās sacensībās.

Velobraucienā jāmēro 21 posms, uzvarētāju noskaidrojot 24.jūlijā.