Latvijas U-23 čempions riteņbraukšanā Neilands paraksta līgumu ar pro Kontinentālo komandu

Vairākkārtējais U-23 Latvijas čempions grupas un individuālajā braucienā Krists Neilands parakstīja divu gadu līgumu ar Izraēlā reģistrēto pro Kontinentālo riteņbraukšanas komandu “Cycling academy”, piektdien informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF). Neilands kļuva par otru Latvijas sportistu otrajā prestižākajā pasaules riteņbraukšanas līmenī. 

Šosezon 22 gadus vecais Neilands pārstāvēja ASV Kontinentālo vienību “Axeon Hagens Berman”, bet uz nākamajiem diviem gadiem vienojās ar “Cycling Academy”, kas bāzējas Spānijā. “Cycling Academy” 2015. un 2016. gada sezonā bija Kontinentālās komandas statusā, taču nākamgad pāries jaunā līmenī, saņemot pro Kontinentālās komandas licenci. Komandas sportistiem tas pavērs iespēju startēt arī daļā prestižāko riteņbraukšanas sacensību, tostarp pasaules tūrē iekļautajos velobraucienos.

Neilands ir apmierināts par iespēju pievienoties “Cycling Academy” komandai. "Ceru, ka šo divu gadu laikā gan es kā sportists, gan arī komanda sasniegs augstus rezultātus. Liels prieks, ka varu turpināt savu karjeru pro Kontinentālajā riteņbraukšanas līmenī, kas man dos jaunu pieredzi un jaunas iespējas," sportistu citēja LRF.

“Cycling Academy” komandu izveidoja 2014. gada novembrī arī ar pasaules čempiona Petera Sagana atbalstu. Komandas mērķis ir palīdzēt attīstīties jauniem un talantīgiem riteņbraucējiem. 

Neilands 2013.gadā pievienojās Latvijas riteņbraukšanas komandai “Rietumu banka–Rīga”, kuras sastāvā izcīnīja trīs Latvijas čempiona titulus U-23 vecuma grupā individuālajā un grupas braucienā. Pērn Krists arī ieguva 15.vietu Eiropas čempionātā un 5.vietu augstākās kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of Hainan” kopvērtējumā.

Sasniegtie rezultāti Neilandam 2015.gadā pavēra iespēju nonākt vienā no pasaulē vadošajām U-23 vecuma grupas sportistu komandām “Axeon Hagens Berman”. Šogad Krists izcīnīja 5.vietu Nāciju kausa posmā – “Tour of Flanders” velobraucienā. Tika gūta arī 10. vieta Lježas-Bastoņas-Lježas velobraucienā, 13.vieta Eiropas U-23 čempionātā grupas braucienā un izcīnīti Latvijas U-23 čempiona tituli grupas un individuālajā braucienā. 

Jau ziņots, ka pro Kontinentālā līmeņa komandā 2017. gada sezonā startēs arī Latvijas čempions Gatis Smukulis, kurš oktobrī noslēdza viena gada līgumu ar Francijas “Delko Marseille Provence KTM”.

Prestižākās Pasaules tūres komandās nākamgad startēs divi Latvijas riteņbraucēji - Toms Skujiņš (“Cannondale–Drapac”) un Aleksejs Saramotins (“Bora–Hansgrohe").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti