Latvijas riteņbraucēji finišu nesasniedz; par pasaules čempionu pirmoreiz kļūst polis

Nevienam no trim Latvijas riteņbraucējiem svētdien Spānijā neizdevās tikt līdz finišam pasaules čempionātā grupas braucienā, liecina rīkotāju informācija. Pirmo reizi par pasaules čempionu kļuva Polijas riteņbraucējs - Mihals Kvjatkovskis pēdējos kilometros veica veiksmīgu atrāvienu un finišēja vienatnē, noturot ar sevis sekotājus.

Brauciena finišu nesasniedza Aleksejs Saramotins, Gatis Smukulis un Toms Skujiņš. Saramotins un Smukulis izstājās pēc 11 no 14 apļiem, bet Skujiņš cīņu pārtrauca 13.aplī. Finišēja 95 no 204 startējušajiem dalībniekiem.

Sešu braucēju sprintā par pārējām godalgām ātrākais bija austrālietis Saimons Džeranss un nopelnīja sudrabu, savukārt par bronzas laureātu 254,8 kilometru distancē jau trešo gadu pēc kārtas kļuva Spānijas pārstāvis Alehandro Valverde.

Slapjos laikapstākļos Ponferadā notikušajās sacīkstēs 24 gadus vecais Kvjatkovskis apmēram astoņus kilometrus pirms finiša četru bēgļu grupā atrāvās no grupas, bet pēdējā kāpumā solo atrāvienā atstāja konkurentus aiz muguras. Sešinieka centieni viņu noķert bija nesekmīgi, lai gan finišā Džeranss atpalika vairs tikai vienu sekundi.