Latvijas kalnu riteņbraucēja Žibasa pirmo reizi karjerā kvalificējas PK finālsacensībām nobraucienā

Latvijas kalnu riteņbraucēja Paula Žibasa sestdien Austrijā ieņēma 15.vietu Pasaules kausa sacensību nobrauciena kvalifikācijā, pirmo reizi iekļūstot finālsacensībās pieaugušo konkurencē.

Žibasa kvalifikācijas braucienā finišēja ar laiku četras minūtes un 9,007 sekundes, bet no pirmās vietas, ko ieguva Austrālijas sportiste Treisija Hanna, viņa atpalika par 24,515 sekundēm, ieņemot 15.vietu, kas ļāva kvalificēties fināla sacensībām.

Talantīgā latviete sestdienas sacensībās bija tikai viena no 33 sportistēm, kuras dzimušas 2000.gadā vai vēlāk.

Trešā posma fināls ir paredzēts svētdien.

Sezonas pirmajā posmā Žibasa ieņēma 21.vietu, bet pagājušajā nedēļā viņa ierindojās 18.pozīcijā, abās sacensībās nespējot iekļūt finālā.

Viņai šī ir debijas sezona pieaugušo konkurencē.

Latviete, kura ikdienā dzīvo un treniņus aizvada Austrijā, pērn izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā juniorēm. Iepriekšējos divos pasaules čempionātos junioriem viņa bija piektā.

Šogad Pasaules kausā paredzēti desmit posmi.