Latvijas BMX riteņbraucējs Babris izcīna 9.vietu Pasaules kausa posmā

Helvijs Babris nedēļas nogalē Rokhilā, ASV, aizvadītajos divos Pasaules kausa superkrosa posmos bija veiksmīgākais Latvijas BMX riteņbraucējs, sestdien sacensības noslēdzot pusfinālā un iegūstot 9.vietu, liecina organizatoru informācija.

Pasaules kausa sezonas 8. posmā Babris sestdien savā priekšbraucienā bija ceturtais un pēdējais tika 1/16 finālā, taču sacensību turpinājumā viņš ar 3.vietu savā braucienā nodrošināja dalību astotdaļfinālā. Savukārt astotdaļfināla un ceturtdaļfināla braucienos Babris izcīnīja attiecīgi 3. un 4.vietu, bet pusfināla braucienā viņš finišu sasniedza piektais un palika pirmais aiz svītras cīņā par vietu finālā.

Uzvaru posmā finālbraucienā nodrošināja nīderlandietis Nieks Kimmans.

Vēl divi Latvijas dalībnieki vīriešu konkurencē Kristens Krīgers un Mikus Strazdiņš netika tālāk par pēdējās cerības braucienu un sacensībās finišēja attiecīgi 88. un 103.vietā.

Sievietēm sacensības astotdaļfinālā sestdien noslēdza Vineta Pētersone, posma kopvērtējumā iegūstot 28.vietu. Viņa savā astotdaļfināla braucienā ieguva 5.vietu, bet tālāk tika četras labākās. Posmā uzvarēja nīderlandiete Laura Smuldersa.

Arī dienu iepriekš 7. posmā Babris bija labākais Latvijas izlasē, taču neiekļuva astotdaļfinālā un ierindojās 39.vietā. Strazdiņš un Krīgers sacensības noslēdza attiecīgi 45. un 104.vietā 111 dalībnieku konkurencē.

Pētersone piektdien pēc pēdējās cerības brauciena rezultātiem netika astotdaļfinālā un ieguva 45.vietu. Arī 7.posmā nepārspēta finālā palika Smuldersa.

Pasaules kausa sezona noslēgsies septembra pēdējā nedēļas nogalē ar diviem posmiem Argentīnā.

Latvijas BMX riteņbraucēji Pasaules kausa sezonā turpina krāt reitinga punktus cīņā par ceļazīmēm uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Pēc vietas valstu olimpiskajā rangā Latvijai tikt uz olimpiskajām spēlēm būs problemātiski, taču atsevišķas kvalificēšanās iespējas būs arī nākamgad pasaules čempionātā.