Latvijas BMX riteņbraucēji netiek ceturtdaļfinālos Pasaules kausa pēdējā posmā

Nevienam Latvijas BMX riteņbraucējam svētdien Argentīnā neizdevās sasniegt ceturtdaļfinālu Pasaules kausa sezonas pēdējā -10.- posmā, liecina organizatoru informācija.

Sieviešu konkurencē Vineta Pētersone sasniedza 27.vietu, bet Vanesa Buldinska ierindojās 44.vietā 49 dalībnieču konkurencē. Uzvarēja Nīderlandes BMX sportiste Laura Smuldersa, kura palika nepārspēta arī sezonas kopvērtējumā.

Vīriešiem astotdaļfinālā startēja gan Kristens Krīgers, kurš sacensības noslēdza 33.vietā, gan Mikus Strazdiņš un Helvijs Babris, kuri ieņēma attiecīgi 37. un 51.vietu. Startēja 92 dalībnieki.

Posmā uzvarēja nīderlandietis Nieks Kimmans, kurš triumfēja arī sezonas kopvērtējumā.

Pasaules kausa sezonu Buldinska noslēdza 32.vietā un par trim pozīcijām apsteidza Pētersoni. Vīriešiem latvieši TOP 50 neiekļuva, Babrim ieņemot 51.vietu, bet tālākās pozīcijās ierindojoties Krīgeram (62.), Strazdiņam (70.) un Edvartam Glāzeram (136.).

Latvijas BMX riteņbraucēji Pasaules kausa sezonā krāj reitinga punktus cīņā par ceļazīmēm uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Pēc vietas valstu olimpiskajā rangā Latvijai tikt uz Tokiju būs problemātiski, taču atsevišķas kvalificēšanās iespējas būs arī nākamgad pasaules čempionātā.