Lakučs pamet Latvijas BMX izlases galvenā trenera amatu

Kopš 2013. gada Latvijas BMX riteņbraukšanas izlasi vadījušais treneris Ivo Lakučs pēc paša iniciatīvas pameta amatu, ceturtdien informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

LRF padome ceturtdien pieņēma BMX kubu padomes priekšlikumu par Lakuča atsaukšanu no amata. BMX klubu padomes priekšlikuma pamatā bija Lakuča iesniegums, kurā viņš lūdza atbrīvot sevi no izlases galvenā trenera amata.

Vēlmi pamest amatu Lakučs pamatoja ar atsevišķu Latvijas BMX klubu vadītāju un treneru ilgstošu destruktīvu rīcību.

Lai arī BMX klubu un treneru vairākums izteica atbalstu Lakuča līdzšinējam darbam, tomēr treneris uzskata, ka viņa profesionalitātes un kompetences apšaubīšana darba turpināšanu galvenā trenera amatā padara neiespējamu. Lakučs turpinās strādāt BMX riteņbraukšanā, palīdzot sportistiem, treneriem un citiem sporta veidā iesaistītajiem.

Par BMX izlases galveno treneri Lakučs 2013. gadā kļuva neilgi pēc viņa audzēkņa Māra Štromberga izcīnītā otrā olimpiskā zelta. Septiņos gados pēc Lakuča iniciatīvas un nesavtīga darba tika pilnveidota Latvijas BMX sistēma, izveidotas uz objektīviem kritērijiem balstītas Latvijas pieaugušo un jaunatnes izlases, kā arī tapa pašmāju BMX sacensību sistēma un piesaistīts ilgstošs titula atbalstītājs.

Ar Lakuča iesaistīšanos tapa arī BMX trase Valmierā, kur jūlijā notika Eiropas čempionāts.

Ar pilsētas pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu Valmierā arī izveidots augstas klases sportistu sagatavošanas centrs, kur lieliskos apstākļos nozīmīgākajiem startiem var gatavoties spēcīgākie jaunatnes, junioru un elites grupu sportisti.

Trase, kas atrodas Vidzemes Olimpiskajā centrā, un kuras tapšanā nozīmīgu ieguldījumu veica Valmieras pilsētas pašvaldība, atbilst visaugstākā līmeņa sacensību rīkošanai. Tomēr ne mazāk svarīgi, ka tajā nozīmīgākajiem starptautiskajiem startiem var trenēties visa vecuma un meistarības BMX sportisti. Tiek arī risinātas sarunas, lai tuvākajā nākotnē šeit taptu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Austrumeiropas BMX satelītcentrs.

Pēdējos gados Latvijas BMX riteņbraukšanā nav spožu panākumu, tomēr Laukučs nešaubās, ka sporta veids attīstās. Viņš gan pieļauj, ka

trase Valmierā tapa ar novēlošanos, jo citas nācijas BMX riteņbraukšanas attīstībā iespaidīgus ieguldījumus veica savlaicīgāk.

Pēc Lakuča priekšlikuma, Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) risina jautājumu par U-23 vecuma grupas ieviešanu nozīmīgākajās starptautiskajās sacensībās. Arī Latvijas sportistiem tas ļautu sekmīgāk no junioriem pārietu pieaugušo konkurencē.

LRF padome pateicās Lakučam par nesavtīgo darbu Latvijas BMX riteņbraukšanas attīstībā un aicināja viņu turpināt darbu pie iesāktajām idejām un projektiem, lai Latviju nostiprinātu kā Ziemeļeiropā un Austrumeiropā vadošo spēku BMX riteņbraukšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt