Pērn, uzvarot sacensībās Polijā un iegūstot arī pasaules rekordu ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās, Sprude kvalificējās pasaulē par prestižākajām uzskatītajām ultra riteņbraukšanas sacensībām pāri visai Amerikai “Race Across America”. Šogad bija 40. reize, kad tās notika, un pirmā reize, kad uz starta līnijas bija kāds no Baltijas. Mērot ceļu pāri Amerikai nozīmē būt gatavam pieveikt teju 5000 kilometru cauri 12 štatiem, kalnu grēdas ar mums neierasto retināto gaisu un tuksnešus ar mums neierasto karstumu līdz pat 46 grādiem.
“Visi favorīti un pārējie, kas grib nobraukt labi, viņi jau uz turieni brauc mēnesi iepriekš un trenējas, dzīvo tuksnesī, lai adaptētos. Mēs ieradāmies divas dienas pirms starta, plus es vēl saslimu pirms starta, saaukstējos.
Skaidrs bija viens, ka mans vienīgais mērķis šajās 12 dienās ir nofinišēt,” norāda Sprūde.
Distance bija jāveic 12 dienās, tas nozīmēja dzelžainu disciplīnu, miegam diennaktī atvēlot kādu pusotru stundu. Gadījies uz riteņa arī iemigt. Arvis neslēpj, ka bijis brīdis, kad nogurums tik ļoti ņēmis virsroku, ka gribējies visu mest pie malas. Spēku sasparoties devis zvans uz mājām.
“Tanī mirklī es redzēju, ka viņš ir pilnīgi noguris, sabēdājies, tad es zināju, ka man nav variantu, man viņš ir jāatbalsta, jāuzmundrina, jāsaka, ka viss būs labi, – šis ir tāds mirklis, nekas, to pārdzīvosi, brauc tālāk un es gaidīšu tevi mājās.
Jāteic, ka arī komanda no Latvijas, kas Arvim palīdzēja it visā, salīdzinot ar citiem sportistiem, bija viena no jaunākajām un ar mazāko skaitu. Viņi atzīst – dramatiskākais bijis pats sacensību noslēgums,” stāsta Arvja dzīvesbiedre Anda Zvingule-Sprude.
Arvja kolēģe, komandas dalībniece Klinta Āboliņa teic: “Tad, kad amerikāņi mums jau teica, jums ir jau jāsagatavo tam, ka viņš nenobrauks,
laikam ieslēdzās kaut kāds latviešu spīts, ka tā nevar būt.
Es vienkārši viņam prasīju, vai viņš var vēl kaut kur savās pēdējās šūnās atrast to spēku, lai pabeigtu, jo, pazīstot Arvi, viņam nepietiks ar to, ka iebrauks minūti vēlāk – un iekļāvās – divas minūtes tā kā rezerve vēl bija, varēja lēnāk braukt.''
“Manuprāt, viņš atstāj milzīgu iespaidu uz jauniešiem, it īpaši, ko skolā māca. Man tas ļoti patīk, ka Arvis dara lielās lietas, un saprotu – vienmēr tu vari izdarīt kaut ko milzīgu un lielu, ja tu tikai gribi un dari,” uzskata komandas dalībnieks un videooperators Ivo Perševics.
Vecuma grupā līdz 50 gadiem Arvis ierindojās sestajā vietā no 30. Šobrīd Arvis gatavojas nākamajam izaicinājumam – iegūt Ginesa rekordu: “Ar visvairāk nobrauktiem kilometriem 7 dienās. Esošais ir 3503 kilometri, un tad es būšu pirmais ultra riteņbraucējs pasaulē, ja man izdosies labot, kuram pieder abi divi rekordi – gan pasaules rekords, kas ir zem ultra riteņbraukšanas federācijas, gan Ginesa rekords, un tāds šobrīd nav neviens.”
Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājums būs jūlija pēdējā nedēļā pa Kurzemes ceļiem.