Kalnu riteņbraucējs Pētersons iegūst 19.vietu U-23 pasaules čempionātā

Arnis Pētersons piektdien Norvēģijā ieguva 19.vietu U-23 pasaules čempionātā riteņbraukšanas krosā, liecina rīkotāju informācija. Vēl divi Latvijas braucēji palika aiz 40 labākajiem.

Uzvaru 25,2 kilometru distancē Hafjellā izcīnīja holandietis Mihiels van der Heijdens, kurš finišu sasniedza pēc stundas, 18 minūtēm un 40 sekundēm. Pētersons 97 dalībnieku konkurencē uzvarētājam zaudēja piecas minūtes un 29 sekundes.

Latvijas kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona čempions Mārtiņš Blūms finišēja 46.vietā, bet 77. pozīciju pēc riepas plīsuma ieņēma Pēteris Janevics, kurš šosezon ilgstoši atlaba pēc traumas.

Pētersons šogad gana sekmīgi startēja gan dažos Pasaules kausa posmos, gan Eiropas čempionātā, ierindojoties trešā desmita sākumā. Latvijas čempionātā cēsinieks bija otrais.

Elites grupā krosa disciplīnā Latviju sestdien pārstāvēs valsts čempions Matīss Preimanis, kurš sekmīgi startējis arī vairākos Pasaules kausa posmos un citās starptautiskās sacensībās. Debija tik liela mēroga sacensībās gaida Oskaru Muižnieku.

Preimanis Norvēģijā ieguva 23.vietu izslēgšanas braucienos, savukārt Tomass Kārlis Iļjenko ierindojās 78.vietā krosa sacensībās junioriem.