Kalnu riteņbraucējs Blūms Itālijā paliek soli aiz goda pjedestāla

Latvijas kalnu riteņbraucējs  Mārtiņš Blūms Itālijā notiekošajā Eiropas čempionāta MTB Olimpiskā krosa disciplīnā U-23 vīru konkurencē izcīnīja ceturto vietu – kritiens trases vidusdaļā maksāja viņam vietu uz goda pjedestāla, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

U23 vīri veica ievadapli, kam sekoja pieci pamatapļi. Distances pirmajā daļā izkristalizējās četru braucēju līderu grupa. Tajā ietilpa Mārtiņš Blūms, itāļi – Džiole Bertolini un Nadirs Kolledani - kā arī dānis Simons Andreasens. Pirmos divus latvietis noslēdza līderpozīcijās, tomēr turpinājumā tehniski smagajā un slapjajā trasē, Blūms piedzīvoja nelielu aizķeršanos. Proti, viņš  izvēlējās taisnāko un reizē tehniski sarežģītāko ceļu, kur ritenis izslīdēja un sportists tika izsists no ritma. Tas ļāva pārējiem trijiem līderu grupas sportistiem nedaudz atrauties. Beigu daļās vadību ieguva mājinieks Bertolini, kuram sekoja tautietis Kolledani. Tikmēr trešajā vietā esošajam dāņu braucējam Anderasenam  pakāpeniski pietuvojās latvietis.

Finišā uzvaru izcīnīja un par Eiropas čempionu kļuva Džiole Bertolini. Viņa laiks trasē bija stunda 13 minūtes un 16 sekundes. Sudraba godalga Kolledani, kurš no tautieša atpalika par sešām sekundēm. Trešo vietu spēja nosargāt dāņu sportists. Tikmēr “ZZK” komandu ikdienā pārstāvošais Blūms 66 sportistu konkurencē izcīnīja ceturto vietu, kas ir visu laiku augstākais panākums kādam no Latvijas kalnu riteņbraucējiem Eiropas čempionātos. No uzvarētāja Blūmu šķīraminūte un 32 sekundes, bet līdz bronzai pietrūka 17 sekundes.

Elites vīri slapjajā un tehniski smagajā trasē veica par vienu apli vairāk. Arnis Pētersons startēja no beigu daļas. Līdz pirmā pamatapļa beigām Arnis bija aizcīnījies līdz 20. vietai, tomēr turpinājums gan neizvērtās kā cerēts. Cēsinieks pārsita sava velosipēda riepu. Kamēr defekts tika novērsts, tika zaudētas daudzas pozīcijas un tās nācās uzlabot no jauna. Finišā Pētersons iebrauca kā 35.

Par Eiropas čempionu kļuva šveicietis Florians Vogels, no kura latvietis atpalika par deviņām minūtēm un 50 sekundēm.  Sudraba medaļa titulētajam francūzim Žiljēam Absalonam, kuru no zelta šķīra vien desmit sekundes. Trešā vieta elites grupā vācietim Manuelam Fumicam. Sacensībās startēja kopumā 65 dalībnieki.