Graudiņa/Kravčenoka revanšējas vācietēm, Eiropas čempionātā pludmales volejbolā spēlēs pusfinālā

Eiropas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā

Latvijas labākais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms Eiropas čempionāta Olimpiskajā XCO krosā ierindojās 30.vietā

Kalnu riteņbraucējam Blūmam 30.vieta Eiropas čempionāta olimpiskajā krosā

Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms piektdien Minhenē ieņēma 30.vietu Eiropas čempionāta sacensībās olimpiskajā krosā (MTB XCO).

Minhenes olimpiskajā parkā izveidotajā trasē sportisti piektdien mēroja 34,8 kilometrus, kas sadalīti vienā ievadaplī un astoņos apļos. Trasē bija izvietoti dažādi tehniski šķēršļi, tostarp akmeņu sekcijas, baļķi, serpentīnveida nobraucieni un koka rampas, turklāt pēdējo dienu lietus trasi padarīja arī dubļainu un slidenu.

Blūms startēja no pirmās starta rindas ar 11.numuru. Sacensību sākumā cēsnieks bija otrajā desmitā, tomēr līdz finišam nenoturējās starp vadošajiem riteņbraucējiem.

Uzvaru svinēja olimpisko spēļu čempions Tomass Pidkoks, britam finišējot vienā stundā 18 minūtēs un deviņās sekundēs. Otrais bija dānis Sebastians Fini Karstensens, kurš zaudēja 11 sekundes, bet vēl sekundi lēnāks bija šveicietis Filipo Kolombu.

Blūms uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un astoņas sekundes, finišēdams 30.pozīcijā.

Finišu sasniedza 54 no 58 riteņbraucējiem.

Starp startējušajiem sportistiem nebija Tokijas olimpisko spēļu vicečempiona Matīasa Flikīgera, kurš ceturtdien saņēma pagaidu diskvalifikāciju, jo jūnijā notikušā Šveices čempionāta laikā ņemtajās dopinga pārbaudēs viņa organismā atrasts aizliegtais zeranols.