Izcilais riteņbraucējs Frūms kritienā sacīkstēs guvis daudzus lūzumus

Četrkārtējais "Tour de France" uzvarētājs brits Kriss Frūms trešdien kritienā velobraucienā Luāras reģionā Francijā guva daudzus lūzumus un atgūstas slimnīcā, informēja viņa pārstāvētā komanda "Team Ineos". 

Velobrauciena "Criterium du Dauphine" ceturtajā posmā braucienā ar atsevišķu startu Frūms nobraucienā ar ātrumu 60 kilometri stundā pēc vēja brāzmas zaudēja kontroli pār divriteni un nokrita. 30 gadu vecajam Frūmam ir lauzts iegurnis, kāja, elkonis un vairākas ribas. Pēc kritiena Frūms zaudēja samaņu, ko vēlāk atguva. Cietušo ar helikopteru nogādāja slimnīcā Sentetjēnā, kur viņam veica neatliekamu četras stundas ilgušu operāciju.

Frūmu operējušais ķirurgs prognozēja, ka riteņbraucējs varētu atgriezties sacīkstēs apmēram pēc sešiem mēnešiem. Vismaz pāris dienas Frūms paliks intensīvās terapijas nodaļā, līdz varēs sākt rehabilitāciju.

"Team Ineos" pārstāvis Deivs Breilsfords raidsabiedrībai BBC pastāstīja, ka Frūms bija pacēlis roku no stūres, lai izšņauktu degunu, kad vēja brāzma sanesa priekšējo riteni un braucējs ietriecās nožogojumā. "Ja godīgi, viņš [Frūms] nav diez cik labā formā," teica Breilsfords. "Viņš tikko varēja parunāt."

Kenijā dzimušais Frūms uzvaras "Tour de France" guva 2013. gadā un no 2015. līdz 2017.gadam. Viņa rēķinā ir arī uzvaras "Vuelta a Espana" 2017.gadā un "Giro d'Italia" 2018.gadā. Jaunā sezona Frūmam gan sākās pieticīgi un lielākas cerības viņš saistīja ar "Tour de France", kas sāksies 6.jūlijā. Tomēr traumas liegs Frūmam pretendēt uz pieckārtēja "Toure de France" čempiona lauriem. 

Saistītie raksti
Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti