Frūms pirmo reizi triumfē «Giro d'Italia» velobraucienā, Neilands sacensības noslēdz 73.vietā

Britu riteņbraucējs Kristofers Frūms svētdien pirmo reizi karjerā triumfēja prestižajā "Giro d'Italia" velobraucienā, bet Latvijas sportists Krists Neilands sacīkstes pabeidza 73.vietā

Pēdējā 115 kilometru garajā posmā 23 gadus vecais Latvijas pārstāvis Neilands no "Israel Cycling Academy" komandas veica izrāvienu 57 kilometrus pirms finiša, bet nedaudz vēlāk viņš tika panākts, posmu latvietim noslēdzot 94.vietā.

Lai arī līdz finišam sekoja vēl vairāki izrāvieni, tomēr uzvarētāja liktenis noskaidrojās grupas finiša spurtā. Tajā līderpozīcijās izvirzījās itālis Elia Viviani no "Quick-Step Floors" komandas, kuru gan līdz finišam panāca un apsteidza īrs Sems Benets "BORA - hansgrohe". Trijnieku tikmēr noslēdza Žans Pjērs Drūkers no BMC.

Tikmēr Frūms pēdējā posmā palika 145.viet;a, taču droši nosargāja uzvaru kopvērtējumā.

Frūms karjeras laikā četras reizes triumfējis "Tour de France" velobraucienā, palikdams nepārspēts iepriekšējos trīs gadus. Pērn viņš pirmo reizi karjerā triumfēja arī "Vuelta a Espana" kopvērtējumā, līdz ar to tagad viņš ir visu trīs lielo daudzdienu velobraucienu aktuālais čempions.

Kopvērtējumā Frūms tuvāko sekotāju nīderlandieti Tomu Dumulēnu no "Sunweb" pārspēja par 46 sekundēm, kamēr trešais palika "Astana" komandu pārstāvošais kolumbietis Migels Anhels Lopess, kurš atpalika par četrām minūtēm un 57 sekundēm.

Neilands velobraucienu noslēdza kopvērtējuma 73. vietā starp 175 tūri uzsākušajiem riteņbraucējiem. Visu posmu laikā Neilands trīs reizes ierindojās labāko 40 skaitā.

Frūmam Neilands zaudēja trīs stundas, 28 minūtes un 13 sekundes.

Jauno braucēju ieskaitē viņš ieņēma 16.vietu, kalnu karaļa vērtējumā - 41.vietu, kamēr "Israel Cycling Academy" atradās 19.vietā starp 22 komandām.

Pērn par šo sacensību uzvarētāju kļuva Dumulēns, kurš kopvērtējuma uzvarētāja laurus izrāva vien pēdējā - 21.posmā, kurā dalībnieki sacentās individuālajā braucienā.

Pirmie trīs velobrauciena posmi notika Izraēlā, bet pēc tam sacensības pārcēlās uz Itāliju.

Arī iepriekš "Giro d'Italia", kas norisinās jau 101.reizi, ir startējis ārpus Itālijas, taču ne reizi ārpus Eiropas kontinenta.

"Israel Cycling Academy" kā Izraēlas vadošā komanda ieguvusi "wild card" jeb rīkotāju īpašo ielūgumu dalībai šī gada velobraucienā, kur var spēkoties ar UCI Pasaules tūres vienībām. Pašlaik 23 gadus vecajam Neilandam šī ir debija prestižajās daudzdienu tūrēs.

Kontinentālā līmeņa vienība "Israel Cycling Academy" komandas rindās Neilands aizvada savu otro sezonu.

Neilands pērn tika kronēts par Latvijas čempionu grupas braucienā un šosezon sacensībās piedalās ar sarkanbaltsarkano karogu uz krekla.

No Latvijas sportistiem "Giro d'Italia" vissekmīgāk kopvērtējumā startējis Pjotrs Ugrjumovs, kurš 1993.gadā bija otrais, 1995.gadā izcīnīja trešo vietu, bet gadu vēlāk ieņēma ceturto pozīciju. Savukārt 1999.gadā uzvaru šo sacensību posmā guva Romāns Vainšteins, bet 2007.gadā uzvaru komandu vērtējumā guva Raivja Belohvoščika pārstāvētā "Saunier Duval". No Latvijas sportistiem "Giro d'Italia" vēl startējuši arī Andris Naudužs, Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins.